Judit

A Philadelphia sem bírt a csehekkel

2000.12.15. 14:53
Három mérkőzéssel megkezdődtek az NHL főcsoport-elődöntői. Némi meglepetést okozva kikapott a Devils Torontóban, és nem járt jobban a másik ,,söprő" gárda a Detriot sem, őket a Colorado győzte le. A legnagyobb meglepetést a Pingvinek okozták, akik a keleti győztes Philadelphiát tángálták el - idegenben.

Patrick Roy
Hibátlanul
A Flyersnek is sok(k) volt a Pittsburgh cseh légiója. Az első harmadban Jagr, a másodikban Straka vette be Boucher ketrecét, míg a túloldalon hiába lőttek kétszer annyit kapura a hazaiak, Ron Tugnutt eszén nem sikerült túljárniuk, a Pingvinek kapusa idei második playoffbeli shutout-ját teljesítette. Torontóban is a kapust ölelgették legjobban a mérkőzés után, Curtis Joseph ugyanis harmincegy alkalommal kergette őrületbe az Ördögök csatárait. A Juharlevelesek egyébként rendkívül frissek voltak, hisz mindkét találatuk a harmadok második percében esett. A Colorado remek egyéni teljesítményekkel verte a Detroitot. A Lavinánál Roy kapus idei első shutoutját jegyezte, Peter Forsberg egy góllal és egy gólpasszal, míg Chris Drury két assziszttal járult hozzá a győzelemhez.

Jegyzőkönyv

Csütörtöki mérkőzések

Keleti főcsoport

Toronto Maple Leafs - New Jersey Devils 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Gól: Juskevics (Kaberle) 21:07, Tucker (Clark) 41:18 ill. Sykora (Elias) 25:24
Kapusok: Joseph 33/32 ill. Brodeur 21/19
Lövések: 21 (6+6+9) ill. 33 (11+13+9)
Emberelőny: 5/0 ill. 3/0
Az állás: 1-0

Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins 0-2 (0-1, 0-1, 0-0)
Gól: Jagr (Hrdina) 13:33, Straka (Lang) 24:26
Kapusok: Boucher 14/12 ill. Tugnutt 28/28
Lövések: 28 (7+11+10) ill. 14 (5+6+3)
Emberelőny: 2/0 ill. 5/0
Az állás: 0-1

Nyugati főcsoport

Colarado Avalanche - Detroit Red Wings 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)
Gól: Forsberg (Deadmarsh, Drury) 10:13, Ozolins (emberelőny, Forsberg, Drury) 31:39
Kapusok: Roy 25/25 ill. Osgood 26/24
Lövések: 26 (7+10+9) ill. 25 (10+8+7)
Emberelőny: 5/1 ill. 4/0