Az Ördögök a pokolba küldték a Floridát

2000.12.15. 14:53
Nem sokáig árválkodott egyedüli továbbjutóként a Detroit, a csütörtöki játéknapon követte a Philadelphia és a New Jersey is. Különösen a Devils teljesítménye volt kimagasló, hisz a Detroithoz hasonlóan ők is söpréssel léptek túl a Párducokon.
Martin Brodeur: 97,2% védési hatékonyság
Majd' húszezer floridai reménykedett, hogy kedvenceik végre megállítják a New Jersey-t, és legalább egyszer győztesen vonulhatnak le a jégről. Az alapszakasz gólkirálya Pavel Bure tovább éltette a reményeket (jellemző, hogy a Devils milyen jól felkészült ellenfeléből: ez volt az ,,Orosz Rakéta" első találata a rájátszásban), hisz a hatodik percben vezetést szerzett csapatának. A NJ a második harmadban kezdett el játszani, a mérkőzés legjobbja (1 gól, 2 assziszt), a cseh Patrik Elias egyenlített, majd Scott Niedermayer a vezetést is megszerezte. A Panthers mindent megpróbált, de az utolsó harmadban is csak Mike Vernonnak kellett kotorásznia a hálóban. Elias két mesteri korongot pakolt Szergej Nyemcsinov elé, aki csapatát a főcsoport elődöntőbe, míg a Floridát a pokolba lőtte. A Red Wingshez hasonlóan a Devils is a leggyorsabban, tehát söpréssel jutott tovább.

Nem sok jóra számíthatott a Buffalo Philadelphiában, hisz a hazaiak remek formában játszanak a rájátszás folyamán, ráadásul Dominik Hasek sem brillírozik úgy, ahogy tette azt a tavalyi playoffban. Ezért is okozott meglepetést, hogy a Szablyák szerezték az első gólt, sőt - szokásaikkal ellentétben -, az első harmadban többször lőttek kapura, mint a Flyers. Mégsem tudtak vezetéssel az öltözőbe vonulni, ugyanis Dan McGillis nyolc másodperccel a dudaszó előtt egyenlített. A következő játékrésztől beindult a Philly, LeClair és Langkow találata már előrevetítette a Buffalo búcsúját. Az utolsó harmadban Stu Barnes még szépített ugyan, de Simon Gagne mindent eldöntött. Egy másodperccel a vége előtt Langkow második találata már hullagyalázásnak minősült. Nem volt túl nehéz dolga, hisz a Flyers emberelőnyben játszott, Hasek helyére csatár jött a Sabres-be, ráadásul ellenféltől kapta a pakkot...

Jegyzőkönyv

Csütörtöki mérkőzések:

Keleti főcsoport:
Florida Panthers - New Jersey Devils 1-4 (1-0, 0-2, 0-2)
Gól: P. Bure (emberelőny, Kozlov, Parrish) 5:17 ill. Elias (Arnott, Sykora) 24:26, Niedermayer (McKay, White) 35:02, Nyemcsinov (Elias, Rafalski) 56:12, Nyemcsinov (ee., Lemieux, Elias) 58:03
Kapusok: Vernon 35/31 ill. Brodeur 36/35
Lövések: 36 (12+14+10) ill. 35 (17+11+7)
Emberelőny: 4/1 ill. 4/1
Továbbjutott a New Jersey 4-0-val

Philadelphia Flyers - Buffalo Sabres 5-2 (1-1, 2-0, 2-1)
Gól: McGillis (Desjardins, Tocchet) 19:52. LeClair (ee., Primeau, McGillis) 29:47, Langkow (Tocchet, Gagne) 32:52, Gagne (ee., Desjardins, Tocchet) 49:55, Langkow (ee., üres kapu, eladott korong) 59:59 ill. Smelik (Csiplakov, Peca) 8:44, Barnes (ee., Satan, Afinogenov) 43:46
Kapusok: Boucher 22/20 ill. Hasek 36/32
Lövések: 37 (10+17+10) ill. 22 (8+9+5)
Emberelőny: 5/3 ill. 2/1