Jagr kiejtette a Washingtont

2000.12.15. 14:53
Kegyetlenül megszenvedte a Capitals, hogy Jaromir Jagr felépült a rájátszásra. A Főpingvin minden mérkőzésen vezéregyénisége volt csapatának, ráadásul kétszer is győztes gólt szerzett. A Pittsburgh mellett A Dallas is továbbjutott a főcsoport-elődöntőbe, így már csak konferenciánként egy-egy hely kiadó a négy között.

A pénteki játéknapon véglegessé vált, hogy óriási hibát követett el a Washington, hogy az utolsó pillanatban kiengedte kezéből a Keleti főcsoport első helyét. Ha akkor jobban figyelnek, most valószínűleg nem kellene szégyenszemre 1-4-gyel búcsúzniuk. A fővárosiak harmadik hazai meccsükön ismét veszítettek (csak a másodikon tudták kihasználni a hazai pálya előnyét), és ezúttal is Jagr volt a vétkes. A cseh klasszis az utolsó harmadban egy eladott korongot vágott Olaf Kölzig hálójába, és ezzel továbbjuttatta csapatát. Ugyancsak egy gól döntött Dallasban is, ahol Brett Hull öt perccel a végső dudaszó előtt mattolta Tommy Salot, és ezzel a bajnoki címvédő is továbblépett.

Nem volt ilyen egyszerű az alapszakasz győztes St. Louis helyzete, a Blues a második harmadban majdnem elszórakozta a győzelmet, de aztán parádés hajrával győzni tudott. Persze az igazán húzós meccs majd San Joséban várható, hisz a St. Louis már nem botolhat többet. Szombaton csak egy mérkőzést játszottak, a kanadai derbin ezúttal a Toronto győzött, kihasználva a hazai pálya előnyét. (Ebben a párosításban eddig mindig a pályaválasztó győzött.) Persze, nem ment ez olyan simán, a győztes gólt a 85. percben lőtte Steve Thomas, aki ezzel egymaga küldte padlóra a Szenátorokat (akik az 56. percig kitűnően álltál a hazai rohamokat, és vezettek), minthogy az első gólt is ő szerezte, bár a sikerhez kellettek Curtis Joseph fantasztikus bravúrjai is. A folytatás Ottawában, kérdés tud e végre nyerni idegenben a Toronto.

Jegyzőkönyv

Pénteki mérkőzések:
Keleti főcsoport:
Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 1-2 (1-1, 0-0, 0-1)
Gól: Goncsar (Dahlen, Reekkie) 10:01 ill. Wright (Barnaby, Slegr) 5:52, Jagr (eladott korong) 47:56
Kapusok: Kölzig 17/15 ill. Tugnutt 26/25
Lövések: 26 (8+12+6) ill. 17 (5+8+4)
Emberelőny: 2/0 ill. 3/0

Nyugati főcsoport:
St. Louis Blues - San José Sharks 5-3 (3-1, 0-2, 2-0)
Gól: Nagy (Ellett, Handzus) 4:04, McInnis (emberelőny, Turgeon) 4:39, Persson (Conroy, McInnis) 7:13, Pronger (ee., Hecht, Turgeon) 43:34, Young (üres kapu, Hecht, Eastwood) 59:21 ill. Ricci (ee., Damphousse, Nolan) 18:52, Friesen (Sturm, Suter) 32:26, Stuart (ee., Damphousse. Ricci) 37:03
Kapusok: Turek 25/22 ill. Shields 32/28
Lövések: 33 (11+9+13) ill. 25 (7+12+6)
Emberelőny: 7/2 ill. 7/2

Dallas Stars - Edmonton Oilers 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)
Gól: Langenbrunner (ee., Nieuwendyk, Modano) 25:35, Hatcher (Modano, Hull) 34:12, Hull (Nieuwendyk, Cote) 54:48 ill. Marchant (Laraque, Smith) 32:45, Dowd (elad. k.) 41:07
Kapusok: Belfour 26/24 ill. Salo 27/24
Lövések 27 (12+8+7) ill. 26 (9+8+9)
Emberelőny: 6/1 ill. 3/0

Szombati mérkőzés:
Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0) h. u.
Gól: Thomas (Sundin, Karpovcev) 55:30, Thomas (Berjozin, Sundin) 84:47 ill. Juneau (Dackell, McEachern) 24:36
Kapusok: Joseph 38/37 ill. Barrasso 31/29
Lövések: 31 (8+7+5+11) ill. 38 (11+13+8+6)
Emberelőny: 1/0 ill. 2/0