Maratoni csata Pittsburghben

2000.12.15. 14:53
Minden idők harmadik leghosszabb rájátszásbeli mérkőzését hozta a Pittsburgh - Philadelphia páros negyedik összecsapása. A rendes játékidő döntetlenje után, az ötödik hosszabbítás 12:01 percében esett Keith Primeau gól vetett véget a több mint hétórás csatának.
A sordöntő találat
Nem valószínű, hogy a hazai szurkolók közül sokan gondolták volna, hogy az első harmad harmadik percében esett Kovaljov-gól az utolsó, aminek ezen az estén örülhettek. Innentől 129:39 percen (persze tiszta játékidő!!!) keresztül azon izgultak, hogy találjon már be végre valaki, de hiába. A harmadik harmadban LeClair egyenlített, így következett a ráadás, melyben a kapusok megbabonázták a játékosokat. A vendégek újonc kapusa, Brian Boucher a ketrecére zúduló lövések 98.2 %-át hatástalanította, és Ron Tugnutt sem maradt el tőle sokkal a maga 97.2%-ával. Persze, ez a derbi nem róluk marad majd nevezetes, hanem Primeau-ról, aki ideji második playoff-gólját szerezte - mondani sem kell a legjobbkor. Ezzel a párharc állása 2-2, a folytatás Philadelphiában. Minden kezdődhet előről.

Jegyzőkönyv

Csütörtöki mérkőzés

Keleti főcsoport
Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 1-2 5x h. u. (1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1)
Gól: Kovaljov (Lang) 2:22 ill. LeClair (emberelőny, Desjardins, Langkow) 44:47, Primeau (McGillis, Richardson) 132:01
Kapusok: Tugnutt 72/70 ill. Boucher 58/57
Lövések: 58 (6+8+5+6+7+9+9+8) ill. 72 (9+12+8+8+7+13+10+5)
Emberelőny: 4/0 ill. 5/1