Újabb soproni siker az Euroligában

2001.12.05. 20:43
Változatos, izgalmas találkozón tizenhét pontos győzelmet aratott a GYSEV Sopron női kosárlabda csapata Euroliga találkozón. A magyar csapat az első negyed kivételével mindegyik tíz percben diadalmaskodott, és határozott védekezésének köszönheti a Jolanta Vilutytével felálló litván csapat feletti győzelmet.
Még kedden másfél órás repülőút után tával érkezett a soproni különítmény a litván fővárosba. Ott azonban meleg fogadtatás, ám - 7 fok várta a magyar különítményt. A csapatot köszöntötte az elmúlt szezonban még Pécsett játszó Jolanta Vilutyte, aki a tavalyi bajnokság után szerződött vissza szülőhazájába, éppen a szerdai ellenfélhez.

A mérkőzés első pontjai is az ő nevéhez fűződnek, ám a második percben már 5-4- arányban a soproniak vezetnek. Azonban Farkas Sándor együttese ettől nem hogy megnyugodna, hanem idegesen kapkodva játszik, így nem meglepő, hogy a 4. percben már négy ponttal a hazaiak vezetnek. Azonban nagyobb előnyre nem tudtak szert tenni, így a negyed végén 19-15-re vezetnek.

Balogh "megszokott" tripláinak, és a határozottabb védekezésnek köszönhetően azonban hamar megfordítja az eredményt a magyar csapat. Sajnos közben minden soproni Bubuja begyűjti harmadik faultját is, le kell cserélni. Ennek ellenére az eddigi legnagyobb előnyre tesznek szert a soproniak (34-29). Az utolsó pillanatokban Seres nem hibáz a triplavonalról, ám az ellentámadás is sikeres, így a félidőben 37-31 arányban vezet a GYSEV-Sopron.

A harmadik tízpercben, szinte pillanatok alatt duplájára nőtt Farkas Sándor csapatának előnye. És bár Balogh gyorsan összeszed még egy személyit, a csapat már tizenhat ponttal vezet. A litvánok feljönnek 13 pontra, a magyar együttes pedig elkezd kapkodni. A záró negyed vége előtt azonban így is tizennégy pont a mieink előnye.

Az utolsó negyedben aztán már csak az eredmény tartása volt a feladat, és ezt sikeresen meg is oldotta a magyar bajnokság jelenlegi listavezetője. Visszatér Balogh is, amit egy duplával és egy triplával jelez. Agresszív, kemény védekezésből sorra szerzik a kosarakat, a jól játszó magyarok, így nem meglepő, hogy a találkozó végén még a hazai szurkolók is megtapsolják a tizenhét ponttal diadalmaskodó GYSEV-Sopront.