Szilvia
16 °C

Kapros megint nyert a Roland Garroson

2002.05.31. 09:04
A világranglista 180. helyén álló Kapros Anikó újabb bravúrt könyvelhetett el a franbcia nyílt teniszbajnokságon, miután három szettben 6:7, 7:6, 6:2 arányban legyőzte a nálánál száz hellyel jobban rangsorolt francia Razzanót. Kapros következő ellenfele a francia Mary Pierce lesz, aki 95-ben az Austral Opent megnyerte, most azonban szabad kártyával csak indulhatott.
Kapros Anikó keddi fantasztikus bravúrja után - a világranglista ötödik Henint múlta felül három szettben - joggal bizakodhattunk abban, hogy a második fordulóban sem okoz kellemetlen meglepetést. Kivált, mert francia riválisa, Razzano a 81. helyen áll a ranglistán, és mert egyszer már sikerült legyőznie.

Az első szett megint elment

Kapros az Indexnek elárulta, hogy az előző győzelem hitet adott számára, mondván nemcsak a juniorok között - 2000-ben egyesben megnyerte az ausztrál bajnokságot -, hanem a felnőttek között is képes világszínvonalú produkcióra.

Nem is kezdte rosszul a meccset a tizenkilenc éves magyar hölgy, hiszen kétszer is elvette ellenfele adogatását, ám amikor már mindössze két pontra volt a szettnyeréstől, akkor Razzano megemberelte magát, egyenlített, így következhetett a rövidítés. Ebben a rutinosabb francia végig vezetett, és végül 7:3 nyerte a tie breaket, ami egyszersmind azt is jelentette, hogy 7:6-ra övé az első játszma.

Razzano a meccsért is adogatott

A második szett viszont nem indult jól a magyar hölgy számára, hiszen rögtön az elején kétszer is elveszítette adogatását. Mindez azonban nem szegte a kedvét, hiszen négynél utolérte a franciát. Ezek után a rend kedvéért megint elveszítette szervajátékát, hogy aztán már a meccsért adogató Razzano még csak előnyig se tudjon jutni ellene.

5:5 után aztán végre sikerült megnyernie a saját gémét, és ha Razzano is így tett, a rövidítésben ezúttal esélyt sem hagyott ellenfelének, mindössze egy pontra volt képes a francia, amíg ő a szetthez szükséges hetet elérte.

A harmadik szettben esélyt sem hagyott Kapros

Kapros lendülete szerencsére a döntő játszmában sem tört meg, kétszer is elvette ellenfele adogatását, és mivel adogatásai feljavultak, a sajátjaira vigyázott, és ezzel az előnnyel révbe ért - 6:2-re nyert a harmadik játszmát -, vagyis a harmadik fordulóba ért.

Kapros az ötödik meccsét is megnyerte hát, és az ember eszébe óhatatlanul Mandula Petra tavalyi esete, aki hét meccset nyert és a nyolcba jutott.