Gyöngyi
13 °C

Két ötödik helyezés az úszó Eb-n

2002.07.30. 18:17
A berlini úszó Európa-bajnokság második napján nem születtek országos csúcsok, a mieink két ötödik helyezést szereztek. Horváth Péter száz háton, Güttler Károly pedig a száz méteres mellúszásban. Kovács Ági a rövidebbik távon a második helyen, Kerékjártó Tamás viszont - kétszáz vegyesen - az első jutott be a szerdai fináléba.
DÖNTŐK:

A nap első döntőjében az ötven méteres pillangó úszásban Gáspár Zsolt volt érdekelt, és az Amerikában tanuló versenyző hétfőn két országos csúcsot is úszott - előbb 24.28-at, majd 24.12-t - ezzel együtt ötödik idővel került a fináléba.

Joggal reménykedhettünk benne, hogy értékes, pontszerző helyen végez. Gáspár nem is rajtolt rosszul, ám erejéből újabb csúcsjavításra nem futotta, és be kellett érnie a nyolcadik helyezéssel, ami így is figyelemre méltó teljesítmény. Eredménye 24.29 lett, vagyis harmadszorra, a legfontosabbkor úszott leggyengébben.

Horváth Péter a száz méteres hátúszásban a második idővel kvalifikálta magát a döntőbe, és ez az eredmény még szebb reményekre jogosított. Horváth vezetett is a fordulónál, 75 méterig bírta is, aztán elfáradt. Visszaesett, és ötvenöt másodpercen kívül csapott a célba, ő is rontott a hétfői elődöntő után. A győzelmet a német Tholeke szerezte meg.

Ezek után a 34 éves Güttler Károlyért, és az egri - két éve ifjúsági Eb-győztes - húszéves Flaskay Mihályért izgulhattunk a 100 méteres mellúszásban. Utóbbi nagyszerűen kezdett, ötvennél még a második helyen állt, sokáig tartotta is magát, ám a hajrára elkészült az erejével. Végül hatodik lett, a jól hajrázó Güttler is megelőzte, aki az ötödik lett. Az aranyat az orosz Liszogor nyakába akasztják.

ELŐDÖNTŐK:

Kovács Ági gyengébbik számában a száz méteres mellúszásban ugyan magabiztosan, nagy fölénnyel nyerte futamát, ideje mégis a második helyre volt elegendő, mert a világranglista vezető svéd Igelström több, mint egy másodpercet vert rá. Mindazonáltal a teljesítménye biztató a szerdai döntő előtt.

A kétszáz méteres vegyesúszásban a férfiaknál az ugyancsak Amerikában tanuló Kerékjártó Tamás a legjobb idővel - 2:00.38-cal - került a fináléba. A két évvel ezelőtti hatodik, Batházi a negyedik eredménnyel biztosította a helyét.

A klasszikus számban 100 gyorson Zubor Attilaaz előfutamok után az ötödik időt úszta, és az elődöntőben ugyan gyengén kezdett, megtartotta a helyezését, ezzel pedig értelemszerűen ő is finalista. Az olimpiai bajnok Hoogenband ezúttal is legyőzte az orosz Popovot, így ő jutott a legjobb idővel a döntőbe.