Felemás rajt az Euroligában

2002.10.30. 19:58
A PVSK győzelemmel, a GYSEV vereséggel a kezdte meg szereplését a női kosárlabda Euroligában. A baranyaiak a nyitányon hat ponttal nyertek a cseh Gambrinus Brno otthonában, a soproniak tízzel maradtak alul Rózsahegyen.
A 250 szurkolójuk által buzdított pécsiek rögtön a mérkőzés elején kezükbe vették az irányítást, a Brno még egyenlíteni sem tudott a nyitó negyedben. A folytatásban állandósult a 7-8 pontos különbség, a vendégeknél elsősorban Vilutyte remekelt. A nagyszünetben 24-30 volt az eredmény.

Fordulás után a GYSEV-től érkezett Zirkova vezetésével beleerősítettek a csehek, és a 26. percben egyenlítettek (37-37), de egy 13-0-ás PVSK-rohamot követően gyakorlatilag eldőlt a találkozó. A záró 10 percben a Rátgéber-együttes rutinosan tartotta előnyét, és megérdemelten hozta el a 2 pontot Brnóból.

A végső győzelemre is esélyesnek tartott GYSEV ugyanakkor idegenbeli vereséggel kezdte az Euroliga-idényt: a soproni nőikosárlabda-csapat tíz ponttal maradt alul Rózsahegyen. A két klub egyeztetésének eredményeként a helyszínre érkező első 60 soproni szurkoló ingyen tekinthette meg a találkozót.

A nehéz anyagi helyzetük miatt az előző szezonhoz képest jelentősen gyengébb játékosállománnyal felálló szlovákok mindvégig lendületesen játszottak a magyar bajnok ellen, amely csak az utolsó negyedben tudta a maga javára fordítani a mérkőzést. Farkas Sándor csapata egy hét múlva a litván Lietuvos Vilnius ellen javíthat hazai pályán.