Kis és Ceglédi a legjobb harmincban a Dakar Ralin

2003.01.03. 17:47
28. helyen ért célba Kis Sándor és Czeglédi Péter a Dakar Rali harmadik szakaszán, így az összetett versenyben már huszonkilencedikek. A nagy reményekkel indult Palik-Darányi kettős csupán 105. lett, az ugyancsak komoly tervekkel útnak indult Szalay csapat hütővíze ismét felforrt, de így is 54. helyen értek be.
Továbbra is a Kis Sándor, Czeglédi Péter páros szerepel a legjobban a magyarok közül a 25. Dakar Ralin. A nissannel versenyző páros 28. helyen ért célba a verseny harmadik szakaszán, így összetettben huszonkilencedik.

A Castellón és Valencia közötti 95 kilométeres távon 8 kilométeres időmérő szakaszon versenyeztek a résztvevők. A kemény talajú és mindössze 6 méter széles pályát mestertséges homokdűnékkel és három vizesárokkal nehzítették. Az utolsó hajtűkanyarban 40 centis árkokat szántottak az autók a homokba.

Benyó Miklós és Maurer Péter a 82., Jakab Tamás és Fenesi József a 87., míg Palik László és Darázsi Gábor a 105. helyen végzett. A Szalay-Lakloth páros ismét műszaki problémákkal küszködött, de ennek ellenére 54. helyen zárták a szakaszt, és összetettben a 122. helyen állnak.

Gyengébben ment a német Rackkal együtt versenyző Liszi László, akinek már a második szakasznál sem közöltek érvényes időredményét, így (bár a verseny hivatalos honlapja ezt nem jelezte) többen valószínűsítették, hogy fel kellett adnia a versenyt. A versenyben remeklő Kis-Czeglédi párost versenyeztető Technosport Hungary honlapjának információ szerint azonban Lisziék továbbra is versenyben vannak, és a harmadik szakaszban elért 112. helyük az összesített 125. helyhez elég.

A Castellon-Valencia szakaszt az autósoknál a Maszuoka, Schulz japán-német duó nyerte, de összetettben csak másodikok, az élen továbbra is a francia Peterhansel, Cottret pár áll, 29 másodperces előnnyel. Kis és Czeglédi hátránya az elő helyezthez képest 8 perc, négy másodperc.

A motorosok között a francia Cyrill Despres volt a leggyorsabb, itt honfitársa, Richard Sainct vezet. Szilvási Péter pénteken 127. lett, így összetettben a 154, míg a Vadas, Gajdos, Csombok trió 26. helyen végzett, összetettben pedig a 36.

Ma délután a másfél napos hajóútra indult a mezőny, melynek végén (január 5. délelőtt), a versenyzők megérkeznek Tunéziába és nekivágnak a sivatagnak. A 4. szakaszt január 5-én vasárnap, Tunisz és Tozer között rendezik, a táv 463 km, a speciálszakasz 25 km hosszú.

A 3. szakasz (95 km, ebből gyorsasági: 8 km) eredménye: