Mandula továbbjutott a Roland Garroson

2003.05.27. 10:03
A legjobban jegyzett magyar játékos, Mandula Petra a párizsi nyílt nemzetközi teniszbajnokság első fordulójában magabiztosan - öt játékot engedélyezve - nyert a spanyol Marrero ellen. Következő ellenfele az orosz, tizenegyedik helyen kiemelt Miskina lesz. Mandula után - ugyanazon a pályán - Sávolt Attila következett, aki négy játszmában bizonyult jobbnak a svéd Vinciguerránál.
Mandula két éve a selejtezőből rajtolva a negyeddöntőig menetelt, tavaly párosban jutott a legjobb nyolc közé - egyéniben viszont azonnal búcsúzott -, így idén is joggal lehet arra számítani, hogy kedvenc felületén, salakon jó eredményeket ér el a Roland Garroson.

Mandula előkelőbb helyen áll a világranglistán

Az első fordulóban ehhez kedvező ellenfelet kapott, hiszen a spanyol Marrero jelenleg a 86. a világranglistán, vagyis tizenhat hellyel van Mandula mögött.

Mandula az első szettben igazolta jó formáját és esélyességét, percek alatt vette el kétszer ellenfele szervagémjét, 5:1-re elhúzott, és huszonhat perc alatt meg is nyerte a játszmát 6:2 arányban.

Hét breaklabdából négyet beütött Mandula

A második szettben sem tanúsított komoly ellenállást Marrero, aki ugyancsak volt már a negyeddöntős Párizsban, bár egy gémmel többre volt képes. Mandula kevesebb hibájának, és valamint kilenccel több nyerő ütésének, és jó fogadóesély-kihasználának köszönheti győzelmét. (Hét breaklabdából négyet értékesített.)

A magyar lány szerdán a második fordulóban a tizenegyedik kiemelt orosz Miskina ellen játszhat, aki az első kanyarban két 6:2-es játszmában intézte el honfitársát, Szafinát. Nem Mandula az esélyes, ám ettől függetlenül meglepetést okozhat. Ugyancsak Mandulához kapcsolódó információ, hogy az előzetes tervekkel ellentétben nem a svájci Gagliardival, hanem az osztrák Wartuschal - a 7. helyen kiemelve - indul a női párosok versenyében.

Federer nélkül folytatják

Sávolt Attila a svéd Vinciguerrával találkozott és a két első szoros szettet megnyerte, majd a harmadikat elveszítette. Azonban mielőtt a svéd komoly terveket szövögetett volna a folytatással kapcsolatban, a negyedik játszmában Sávolt "lesöpörte" ellenfelét, és továbbment. Sávolt következő riválisa az orosz Juzsnyij lesz. Az első nap legnagyobb meglepetését az ötödik kiemelt svájci Federer szolgáltatta, aki a perui Horna ellen maradt alul.