A San Antonio Spurs nyert az NBA-t

2003.06.16. 10:41
A San Antonio Spurs 1999 után másodszor lett az észak-amerikai profi kosárlabdaliga bajnoka, miután a döntő 6. mérkőzésén remek hajrával legyőzte a vendég New Jersey Nets együttesét. A finálé MVP-jének (legértékesebb játékosának), az alapszakaszhoz hasonlóan Tim Duncan-t választották.
A san antinió-i közönség bajnokavatásra készült, ennek ellenére az előző mérkőzésen fáradt csapat benyomását keltő New Jersey kezdett jobban, és a nyitó negyedben 8 pontos előny szerzett úgy, hogy Kidd helyett Kittles és Jefferson vitte a csapatot. A folytatásban beleerősített a Spurs centerkettőse, az ismét remeklő Duncan és a búcsúzó Robinson, de a hazaiak továbbra sem tudták megfordítani az eredményt, sé a félidőben 3 ponttal ment a New Jersey.

Térfélcsere után az agresszívan védekező és hibátlanul büntetőző Nets 10-0-ás rohammal húzott el, míg az ellenfél ekkor már 15 eladott labdánál és 9-ből 0 triplánál (!) tartott. A francia Parker pedig az előző meccsen dobott 14 pontot követően ismét gyenge napot fogott ki.

A bajnok San Antonio Spurs kerete:
Bruce Bowen, Speedy Claxton, Tim Duncan, Danny Ferry, Emanuel Ginobili, Stephen Jackson, Steve Kerr, Tony Parker, David Robinson, Malik Rose, Steve Smith, Kevin Willis.
Vezetőedző: Gregg Popovich

A 42. percben azonban Jackson két hárompontosával - először a meccsen - vezetéshez jutottak a texasiak (73-72), és a következő 14 kapott pontra a vendégek csak 2-vel válaszoltak. Időközben Duncan kiosztotta 31. blokkját a döntősorozatban, amivel új NBA-rekordot ért el.

A hajrában a new jersey-iek már nem tudtak újítani, így egymásután másodszor is alul maradtak a fináléban, miután tavaly a Los Angeles Lakers 4-0-ra "kisöpörte" őket. A négy győzelemig tartó párharc végeredménye: 4-2 a San Antonio javára, a finálé MVP-je - az alapszakaszhoz hasonlóan - Tim Duncan lett.