Árpád

Tizedik a női kosárlabda-csapat az Eb-n

2003.09.27. 17:28
A tizedik helyen fejezte be a magyar válogatott a 29. női kosárlabda Európa-bajnokságot Görögországban, miután az utolsó helyosztó mérkőzésen két pontos vereséget szenvedett a házigazdáktól.
A találkozó előtt Páva Zsolt csapatvezető ajándékkal köszöntötte a századik válogatottságát ünneplő Iványi Dalmát. Nagyszerű dobóformában kezdtek a vendégek, az első percekben úgy tűnt, hogy ismét a pénteken Izraelnek 30 pontot szóró Cserny lehet a "nyerő ember".

A folytatásban Deli tripláival 19-6-os rohamot produkáltak a görögök, melyhez 6 eladott labda is hozzásegítette őket. A félidőre igencsak elolvadt a magyar előny: 46-42-vel fordultak a csapatok. A lendületes kezdést követően érthetetlenül visszaesett a Rátgéber-együttes, így a meglepően kevés néző által támogatott házigazdák a 18. percben már 2 pontra is felzárkóztak.

Rátgéber: Ez a realitás
Két kulcsmomentum miatt úszott el ez a meccs: az első félidőben 32 pontot kaptunk a görögök külső sorától, illetve a hajrában rengeteg helyzetet kihagytunk. Sajnos, végül nem sikerült kozmetikáznunk az Eb-szereplésünket, de egyértelműen ez a 10. hely a realitás, amelyet nem tekintek sem sikernek, sem katasztrófának.
A térfélcsere után az ellenfél Kosztaki vezérletével továbbra is főként "kintről" próbálkozott, de Károlyi révén mindig érkezett hasonló válasz, míg a szintén pécsi Keller a palánk alatt remekelt. A negyed végén mégis bekövetkezett a fordulat: a görögök 65-67-nél - az összecsapás során először - átvették a vezetést.

A záró játékrészben már 5 pontra is nőtt a különbség, majd percekig fej-fej mellett haladt a két gárda. Riválisunk 45 másodperccel a vége előtt 2 pontos előnyre tett szert (79-81), melyet a hajrában sikerrel megőrzött. A 2001-es Eb-t hetedikként befejező magyarok így akkori teljesítményükhöz képest 3 pozíciót rontva a 10. helyen végeztek az olimpiai kvalifikációs Eb-n.