Négygólos Fotex-vereség Barcelonában

2003.12.14. 01:03
Négygólos vereséget szenvedett A Fotex Veszprém férfi kézilabdacsapata az FC Barcelona otthonában, a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, így reális esélye maradt továbbjutásra.
A BL-nyolcaddöntőhöz méltó felfokozott hangulatban, 3000 néző előtt a Barcelona szerezte az első gólt, de a 6. percben 3-2-re már a Veszprém vezetett. Ezt követően azonban többnyire a katalánok akarata érvényesült és a 16.perctől (8-6) Masip, Jerome Fernandez és Nagy László vezetésével állandósítani tudták a 2-3 gólos előnyt.

A kapusok közül ezúttal a hazai Ohlander kapta el jobban a ritmust. A veszprémi hálóőr, Sterbik Árpád az első perceket leszámítva adós maradt a védésekkel. A magyarok rosszul védekeztek, így a szünetig valamennyi barcelonai átlövésből gól született.

A második játékrészben feljavult a Veszprém, Sterbik több bravúrt is bemutatott, elöl pedig Pásztor, Perez és Lazarov volt eredményes. A 42. percben 21-20-as hazai vezetésnél egyenlítési lehetőség adódott a Veszprém előtt, de elmaradt a gól, sőt három perc múlva már néggyel, az 51. percben pedig már hat góllal vezetett a Barcelona.

A végén néhányszor hibáztak a katalánok, ezt kihasználva a Veszprém felzárkózott, és a 33-29-es vereség azt jelenti, hogy a jövő szombati visszavágón maradt esélye a továbbjutás kiharcolására.