Kétgólos vereség az olaszoktól

2004.02.25. 19:27
A női vízilabdázók athéni olimpiára selejtező olaszországi tornáján a magyar válogatott 6-4-re kikapott szerdán a házigazdák legjobbjaitól.
A B-jelű csoportban a körmérkőzéses sorozat 3. napján a csoportelsőség volt a tétje az olasz-magyar összecsapásnak, amely emellett komoly presztízscsatának is ígérkezett. Többek között azért, mert a 2001-es világbajnoki döntőben és a 2003-as Európa-bajnoki fináléban az itáliaiak, a 2001-es Eb aranymeccsén és az eddigi utolsó találkozón, a tavalyi világbajnoki csoporttalálkozón viszont Faragó Tamás együttese diadalmaskodott.

Az imperiai mérkőzésen a hazai medencében szereplő gárda a telt házat jelentő 1000 néző mellett a vendéglátás minden előnyét élvezve, rendre vezetett. A magyar válogatott azonban elsősorban a kapuban remeklő Soós Ildikónak köszönhetően három negyeden át remekül tartotta magát. Stieber Mercédesz e játékrész közepén "mérföldes" találattal egyenlített 3-3-ra. Az utolsó negyedben azonban 4-3 után, sajnos 5-3 lett, és a kétgólosra hízott előnyt az olaszok a végére is megtartották.

A 6-4-es vereség ellenére a magyar női válogatottnak több mint jó esélye van a csoport 2. helyének megszerzésére, ily módon pedig az athéni ötkarikás játékokon való részvétel kiharcolására.