Két magyar teniszező az első ötvenben

2004.05.05. 13:43
A női tensziezők világranglistáján eddig is az élmezőnyben található Mandula Petra mellé újabb magyar sorakozott fel: a Miamiban remeklő Kapros Anikó, élete legjobb helyezésével negyvennyolcadik az aktuális rangsorban.
Nem történt változás a női teniszezők világranglistájának élcsoportjában, így továbbra is a belga Justine Henin-Hardenne áll az élen. Érdekesség, hogy a hárommillió dollár összdíjazású miami torna győztese, a hosszú sérülés után visszatérő Serena Williams a hatodikról visszacsúszott a hetedik helyre. A viadal másik döntőse, az orosz Jelena Gyementyjeva ugyanakkor a nyolcadikról a hatodikra lépett előre.

Kapros is az ötvenben

Március elején Kapros Anikó még annak örülhetett, hogy élete eddigi legjobb helyezéseként az 55. helyen állt a női teniszezők világranglistáján. Mandula Petra ekkor, - csakúgy, mint egy hónappal korábban - a 38. helyen állt.

A juniorok között egykor Australian Opent nyert Kapros március végén bravúrral bejutott a 32 közé a 3 millió dollár összdíjazású miami női tenisztornán, ahol a 22. helyen kiemelt szlovén Tina Pisniket verte három játszmában. (Mandula ugyanitt hamar búcsúzni kényszerült.) Ezek után nem volt meglepő, hogy Kapros javított eddigi helyezésén, és már a 48. míg a jelenlegi legjobb magyar teniszező Mandula visszaesett a 44. helyre.