Talmácsi ötödik Malajziában

2005.09.26. 08:56
Az ötödik helyen futott be Talmácsi Gábor a 125 kcm-es géposztály malajziai motoros nagydíján. A KTM-es magyar versenyző maradt harmadik az összetettben, de hátránya túl nagynak tűnik ahhoz, hogy világbajnok lehessen.
Ötödik helyen végzett Talmácsi Gábor a gyorsasági motoros világbajnokság 125 kcm-es kategóriájának malajziai versenyén.

#alt#
fotó: motogp.com
Harcban volt a dobogóért

A KTM magyar pilótája a harmadik helyről rajtolt, de az első körben az ötödik pozícióba esett vissza. A harmadik fordulóban viszont ő volt a leggyorsabb a pályán, és megelőzte előbb csapattársát, Julian Simont, majd olasz riválisát, Mattia Pasinit. A szintén márkatárs Mika Kallióval viszont nem bírt, a finn motoros fokozatosan meglépett tőle, és üldözőbe vette a vezető Thomas Lüthit.

...22. TÓTH IMRE (Aprilia) 44:05.208

A vb-pontverseny állása az élen: 1. Lüthi 189 pont, 2. Kallio 181, 3. Talmácsi 131

A hajrában előzött

Talmácsi Simonnal száguldott együtt, de a futam kétharmadánál Mattia Pasini utolérte, és megelőzte őket. Nem sokkal később Hector Faubel is elment mellettük.

A 24 éves magyar hetedik volt, de végül ötödiknek hozta be a gépét.

Minden idők egyik legszorosabb befutója

Az élen éles csatában Lüthi maradt, mindössze két ezredmásodperccel, centiméterekkel előzte meg a remekül gyorsuló Kalliót a célban. Minden idők egyik legszorosabb befutója volt, legutóbb tavaly, a 125-ösök katari nagydíján fordult elő hasonlóan kis különbség, Jorge Lorenzo és Andrea Dovizioso között. Előtte az 1996-os brnói 500 kcm-es nagydíjon Alex Criville három ezreddel verte Mick Doohant.

Valentino Rossi megnyerte a hetediket
Második lett a Maláj Moto GP-n Valentino Rossi, és bebiztosította hetedik világbajnoki elsőségét. A futamot Loris Capirossi nyerte.
A 26 éves Rossi korábban a 125-ös, a 250-es és az 500-as kategóriában egyszer-egyszer győzött, a négy éve létre jött GP-ben négyedik sikerét szerezte.

Talmácsi idén nem lesz világbajnok

Győzelmével a svájci tehetség, aki egy hete nagyot bukott Japánban, megerősítette első helyét a pontversenyben, ám csak nyolc egységgel vezet Kallio előtt. Talmácsi Gábor továbbra is harmadik, de hátránya 58 pont az éltől.

Négy futammal, száz megszerezhető ponttal a vége előtt ezzel valójában elvesztette esélyét a világbajnoki elsőségre.

A következő Grand Prix-t egy hét múlva, Katarban rendezik.