Henin-Hardenne nyerte a Roland Garrost

2006.06.10. 17:23
A belga teniszező pazar teljesítménnyel, a torna folyamán szettet sem veszítve védte meg címét a francia nyílt teniszbajnokságon. A döntőben az orosz Kuznyecova ellen diadalmaskodott két játszmában.

A címvédő belga Justine Henin-Hardenne kétjátszmás, 1 óra 36 perces mérkőzésen nyert az orosz Szvetlana Kuznyecova ellen a francia nyílt teniszbajnokság női döntőjében, így pályafutása ötödik Grand Slam-diadalát ünnepelhette.

Az első játszmában a Roland Garroson tavaly és 2003-ban is diadalmaskodó belga klasszis kezdett jobban: azonnal elvette ellenfele adogatójátékát, majd rövidesen 4:1-es vezetéshez jutott a kissé megszeppent Kuznyecova ellen.

Justine Henin-Hardenne névjegykártyája:
Született: 1982. június 1., Liege (Belgium)
Lakóhelye: Marloie (Belgium)
Magasság/testsúly: 1,68 m/57 kg
Ütőfogása: jobbkezes
Profijátékos: 1999 óta
Jelenlegi világranglista-helyezése: 5.
Legjobb világranglista-helyezése: 1. (2003. október 20.)
Tornagyőzelmei egyesben: 26, ebből 5 Grand Slam (2003: Roland Garros, US Open, 2004: Australian Open, 2005: Roland Garros, 2006: Roland Garros)

A közismerten nagy küzdő orosz teniszező azonban nem adta fel, a legkeményebb ütéseket is "visszakanalazta", megzavarta a belgát, aki ebben a szakaszban - tőle szokatlanul - sokat hibázott, így Kuznyecova feljött 4:3-ra. Ezt követően a címvédő azonban összeszedte magát, keményen adogatott, jól mozgatta az alapvonalon ellenfelét, és 50 perc alatt megnyerte az első szettet.

A második játszmát Kuznyecova kezdte jobban, a második gémben elnyerte Henin-Hardenne adogatójátékát (2:0). A belga azonban azonnal visszavette, amit elveszített, majd kiegyenlített (2:2), sőt 3:3 után újra brékelt, s ezzel megpecsételődött az orosz játékos sorsa.

Henin-Hardenne, aki a torna során még szettet sem vesztett, 940 000 eurót kapott sikeréért, míg a vesztes 463 500-zal vigasztalódott.

A serlegeket Martina Navratilova adta át a két csillagnak. A 49 esztendős, 58-szoros Grand Slam-győztes, csehszlovákból amerikaivá lett legenda, az idén párosban és vegyespárosban is indult a Roland Garroson.