Hedvig
23 °C

Duplázott a Janics-Kovács-kettős a kajak-kenu-Eb-n

2006.07.08. 16:32
Négy arany- és egy-egy ezüst, illetve bronzérem volt a magyar küldöttség szombat délelőtti "termése" 1000 m-en a racicei kaja-kenu Európa-bajnokságon.

Hat érmet nyertek a magyar versenyzők a csehországi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati ezer méteres döntőiben, Janics Natasának és Kovács Katalinnak a duplázás is összejött.

Benedek visszavágott

A sort Benedek Dalma nyitotta meg, aki remek versenyzéssel megnyerte a k-1-esek fináléját, ezzel pályafutása során először diadalmaskodott egyesben felnőtt világversenyen. A Dunaferr 24 éves lapátforgatója tavaly - önmagának és a szakvezetésnek is csalódást okozva - mindössze ötödik lett ebben a számban a poznani kontinensviadalon, s bár később a vb-n másodikként zárt, most végre visszavágott a német Katrin Wagner-Augustinnak, aki 2005-ben az Eb-n és a vb-n is győzött ezen a távon.

Janicsék dupla rajt-cél győzelme

A Kovács Katalin, Janics Natasa duó magabiztos versenyzéssel nyert k-2-ben, a klasszis magyar duó már a start után az élre állt, és rajt-cél győzelmet aratva védte meg tavalyi, poznani címét. A rutinos, háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán és a fiatal, tavaly ebben a számban Kökény Rolanddal világbajnoki címet szerzett Kucsera Gábor duója előzetesen az első helyet vette célba, amelyet végül remek hajrával valósított meg.

A negyedik magyar arany a Paksy Tímea, Kovács Katalin, Janics Natasa, Keresztesi Alexandra összeállítású kajakos kvartett jóvoltából született meg, amely esélyeshez méltóan rajt-cél győzelmet aratott.

Csak a kenusok maradtak érem nélkül

A k-1-ben induló Benkő Zoltán - csakúgy, mint tavaly - ezüstérmet szerzett. A Győri VSE kajakosa féltávig a mezőnnyel utazott, majd nagy küzdelemben a brit Tim Brabants mögött futott be.

A kenusoknál a fiatal Metka Márton, Mike Róbert, Sáfrán Máytás és Balázs Gábor alkotta négyes a nyolc csapatot számláló mezőnyben bátor versenyzéssel harmadikként ért célba a címvédő németek, valamint a fehéroroszok mögött. A kajakosok hasonló számában Sík Márton, Csamangó Attila, Boros Attila és Boros Gergely hetedik lett.

A kenu kettesek között indult Kozmann György, Kolonics György duónak nem sikerült megismételnie tavalyi szép sikerét, a második helyet, ezúttal a rosszul sikerült rajt után negyedikként zárt.

Kovács: Életem legjobb versenye

"Talán még életemben nem ment ilyen jól a versenyzés, mint most. Sem párosban, sem négyesben nem kellett nagyon megerőltetnünk magunkat, ez bíztató a folytatásra nézve" - vélekedett Kovács Katalin a két arany után. Hasonlóan pozitívan látta a történteket Janics Natasa: "Párosban nagyon jól elkaptuk a ritmust és ez aztán meghatározta a négyes szereplést is. Szerencsére a váltásnál minden rendben zajlott, időben befejeződött az eredményhirdetés is, így pontosan odaértünk a négyes rajtjához."

Kajak-kenu Európa-bajnokság

Az 1000 m-es döntők eredményei
Férfiak
k-1, Európa-bajnok: Tim Brabants (Nagy-Britannia) 3:28,586 p 2. BENKŐ ZOLTÁN 3:30,162 3. Markus Oscarsson (Svédország) 3:30,538
k-2, Európa-bajnok: KAMMERER ZOLTÁN, KUCSERA GÁBOR 3:09,703 p 2. Andreas Ihle, Robert Wagner (Németország) 3:10,455 3. Javier Hernanz Agueria, Pablo Banos Yerga (Spanyolország) 3:11,955
k-4, Európa-bajnok: Szlovákia (Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlcek, Robert Erban)2:50,377 p 2. Fehéroroszország (Raman Pjatrusenka, Alekszej Abalmaszau, Djamjan Tucsin, Vadzim Mahno) 2:50,437 3. Németország (Lutz Altepost, Norman Bröckl, Björn Bach, Björn Goldschmidt)2:50,733 ...6. MAGYARORSZÁG (Sík Márton, Csamangó Attila, Boros Attila, Boros Gergely) 2:55,117 - célfotó alapján módosított helyezés
c-1, Európa-bajnok: Florin Mironcic (Románia) 3:54,600 p 2. Andreas Dittmer (Németország) 3:54,844 3. Makszim Opaljev (Oroszország) 3:55,376
c-2, Európa-bajnok: Marcin Grzybowski, Lukasz Woszczynski (Lengyelország) 3:32,807 p 2. Christian Gille, Tomasz Wylenzek (Németország) 3:32,935 3. Andrej Bahdanovics, Aljakszandr Bahdanovics (Fehéroroszország) 3:35,039 4. KOLONICS GYÖRGY, KOZMANN GYÖRGY 3:36,563
c-4, Európa-bajnok: Németország (Robert Nuck, Stefan Holtz, Thomas Lück, Stephan Breuing)3:14,459 p 2. Fehéroroszország (Dimitrij Rabsanka, Dimitrij Vajciskin, Kansztantyin Stsarbak, Aljakszandr Vucsecki) 3:15,407 3. MAGYARORSZÁG (Metka Márton, Mike Róbert, Sáfrán Máytás, Balázs Gábor) 3:16,923
Nők:
k-1, Európa-bajnok: BENEDEK DALMA 3:53,155 p 2. Katrin Wagner-Augustin (Németország) 3:53,635 3. Josefa Idem (Olaszország) 3:56,735
k-2, Európa-bajnok: KOVÁCS KATALIN, JANICS NATASA 3:36,160 p 2. Gesine Ruge, Judith Hörmann (Németország) 3:37,556 3. Anne Lolk Thomson, Mette Barfod (Dánia) 3:38,328
k-4, Európa-bajnok: MAGYARORSZÁG (Paksy Tímea, Kovács Katalin, Janics Natasa, Keresztesi Alexandra) 3:15,389 P 2. Németország (Carolin Leonhardt, Silke Hörmann, Tanja Schuck, Miriam Frenken) 3:17,617 3. Románia (Florica Vulpes, Mariana Ciobanu, Lidia Talpa, Alina Platon) 3:17,885