Kovács Ágnes a legjobb idővel jutott tovább

2006.08.03. 13:34
Ismét felemás délelöttje volt a magyar versenyzőknek a margitszigeti úszó-Európa-bajnokságon. Amíg a nők remekeltek és mindhárom számukban továbbjutottak, addig a férfiak közül senkinek sem sikerült a továbbjutás 100 és 1500 gyorson. A nőket dícséri, hogy amíg Kovács Ági a mezőny legjobb idejével ment tovább 200 mellen, addig Boulsevicz és a női 4x200 m-es gyorsváltó új országos csúccsal jutott tovább.

A női 200 méteres mellúszás előfutamaival kezdődött meg a csütörtöki versenynap a margitszigeti úszó-Európa-bajnokságon. A magyarok közül Kovács Ágnes, valamint Bor Katalin jutott be a délutáni elődöntőbe.

Kovács Ági ismét remekelt

Kovács harmadik lett a 100 méteres női mellúszás döntőjében

A 100 m-en bronzérmes Kovács futamgyőztesként, a 33 fős mezőny legjobb idejével (2:28.44 p) lépett tovább, míg Bor Katalin egyéni csúccsal (2:31.75), kilencedikként kvalifikálta magát a legjobb 16 közé. A fiatal versenyző futamában mindössze hat századdal előzte meg Reményi Diánát (2:31.81), aki így hiába lett összesítésben tizedik, nem úszhat délután, miután a szabályok szerint egy nemzetből csupán két versenyző léphet tovább. A negyedik magyar, Kanda Ágnes a 31. időt produkálta (2:41.32 p).

Boulsevicz országos csúccsal ment tovább

Szintén bejutott az elődöntőbe Boulsevicz Beatrix, aki 59.64 mp-es új országos csúccsal kvalifikálta magát női 100 m pillangón délutánra. Boulsevicz saját, 59.70 mp-es rekordját adta át a múltnak, s összesítésben a hatodik legjobb eredményt produkálta. A többi magyar közül Lipcsei Krisztina a 25. (1:01.53 p), Dara Eszter a 32. (1:02.32), Kovács Emese pedig a 34. (1:02.73) időt úszta.

Nem sikerült a továbbjutás 100 és 1500 gyorson

Férfi 100 m gyorson Zubor Attila volt a legjobb magyar, ő a 24. lett. Zubor a harmadik futamot idei legjobbjával, 50.32 mp-cel megnyerte, a legjobb 16 közé kerüléshez ugyanakkor ennél két tizeddel jobb eredményre lett volna szüksége. Ugyanitt Makány Balázs a 47. (51.34 mp), Takács Krisztián az 51. (51.58), Fekete István pedig az 57. (52.34) lett a 63 fős mezőnyben.

Szintén nem sikerült továbbjutni a férfi 1500 méteres gyorsúszásban Gercsák Balázsnak és Varró Gergőnek sem, igaz itt ez már a döntőbe jutást jelentette volna. A két fiatal közül Gercsák 15:44.24 p-es egyéni csúccsal a 17., Varró Gergő pedig 16:25.03-mal a 23. lett összesítésben a 24 fős mezőnyben.

A női 4x200 m gyorsváltó is csúcsot döntött

Hosszú Katinka tempózik a 200 méteres női vegyes úszás előfutamában

A csütörtök délelőtti program zárásán a női 4x200 m gyorsváltó országos csúccsal bejutott a délutáni döntőbe. A Hosszú Katinka, Lipcsei Krisztina, Nagy Réka és Verrasztó Evelyn összeállítású - 19 év alatti átlagéletkorú - négyes, futamában 8:09.67 perccel az ötödik helyen ért célba, több mint két másodpercet javítva az eddigi rekordon (8.11.86). Összesítésben a hetedik helyen lett finalista a váltó.