Judit

Bravúros kosarassiker Görögországban

2006.09.16. 20:38
A hazai pályán elszenvedett vereség után a magyar női kosárlabda-válogatott visszavágott a görögöknek. Az eddig még hibátlan görögöket az utolsó negyedbeli jó játékával múlta felül a magyar csapat, így életben tartotta továbbjutási reményeit.

A magyar női kosárlabda-válogatott remek játékkal 69-68-ra nyert az eddig százszázalékos görög csapat otthonában Európa-bajnoki selejtezőjén. Remekül kezdett a magyar csapat, ötletes támadásaival fokozatosan elhúzott, és a negyed végégi őrizte előnyét. Aztán rákapcsoltak az első három fordulóban pontot sem veszítő hazaiak, és még a nagyszünet előtt fordítottak. A második félidő 36-32-es görög előnyről indult.

Egyenlítés, fordítás

A hazaiak lendülete megmaradt a fordulás után, 41-34 után azonban a magyarok pillanatai következtek, és sikerült egyenlíteni, majd fordítani (46-48).

A zárónegyedben is maradt a szoros állás, és főleg a vendégeknél volt az előny, ám a görögök többször is egalizáltak. Aztán a hajrában még izgalmasabb lett a csata, a görögök négy ponttal vezettek, de jött az újabb fordulás (65-69), ám a vendéglátók a lefújás pillanatában még dobtak egy triplát.

Sterbenz: saját kezünkben a sorsunk

A magyarok szerdán Körmenden fogadják a fehérorosz együttest. Sterbenz Tamás szövetségi kapitány így értékelt: "szívvel, lélekkel és helyenként jól is játszottunk. Ami a legfontosabb: ismét saját kezünkben van a sorsunk."

Jegyzőkönyv:
4. forduló, A csoport:
Görögország-Magyarország 68-69 (18-23, 18-9, 14-18, 18-19)
A magyar pontszerzők: Cserny 19, Károlyi, Fűrész 12-12, Császár 10, Iványi 8, Fegyverneky, Újhelyi 4-4
A csoport másik szombati mérkőzésén: Fehéroroszország-Bulgária 74-56
Az állás: 1. Görögország 7 pont, 2. Fehéroroszország 7, 3. Magyarország 6, 4. Bulgária 4

A magyar férfi kosárlabda-válogatott utolsó Európa-bajnoki selejtezőjén 75-59-re legyőzte a belga csapatot, így csoportjának harmadik helyén végzett, és pótselejtezőt játszhat jövőre.

6. forduló, C csoport: Magyarország-Belgium 75-59 (13-13, 19-19, 23-10, 20-17)
Pontszerzők: Németh 18, Báder 13, Simon 12, Horváth 10, Bencze 6, Fodor 5, Gulyás, Molnár 4-4, Kámán 2, Fodor 1, illetve Mbenga 24, Muya 14, Belin 9, Moors 4, van Dorpe 3, Sergeant, Lhoest 2-2, van der Jonckert 1