12 °C
16 °C

A Hypo a Népligetben is legyőzte a Fradit

2007.02.10. 18:09
Kikapott a Budapest Bank-FTC a vendég osztrák Hypo Niederösterreich csapatától, így szinte minden reménye elszállt, hogy a női kézilabda Bajnokok Ligájában bejusson a negyeddöntőbe.

Remekül kezdett az FTC a kézilabda BL csoportkörének negyedik fordulójában, hiszen az első gólt csak 3-0 után az 5. percben kapta. 6-1-nél időt kért a Hypo, de nem sokat ért vele, hiszen a félidő felénél már 11-5 volt a Fradi előnye. A támadójáték nagyon eredményes volt, és emellett a védekezést is dicsérni lehetett, tíz perccel a szünet előtt már hét gól (15-8) volt Németh András együttesének az előnye.

Remek kezdés után visszaesés

Állandósult a különbség, majd egy emberhátrány megtörte a hazaiak lendületét, és a szünet előtt 15-8-ról 16-15-re módosult az állás. Csak azért nem lett egyenlő a szünetre az állás, mert Acimovic időntúli szabaddobásból esett gólját a bírók érvénytelenítették. (17-16)

A második játékrészt a vendégek kezdték, mégis a Fradi ért el újabb gólt. Az öröm azonban nem tartott sokáig, mert a Hypo agresszív - néhol kíméletlen - védekezésével nem tudott mit kezdeni a Fradi, a hazaiak védekezése viszont kifejezetten gyenge volt, így a játékrész 7. percében már két góllal az osztrák csapat vezetett.

Semmi nem sikerült

A hullámvölgynek nem volt vége, az osztrák bajnok állandósította a különbséget. Cserékkel próbált frissíteni Németh András vezetőedző, úgy tűnt hiába. A vendégeknél a kapus Sanko több ziccert is hárított, míg a túloldalon a játékvezetők szinte minden kétes esetben a vendégeknek adták a labdát.

Emberelőnyben úgy tűnt az FTC magához tért, ám Szamoránsky kiállítása a legrosszabbkor jött. 25-28-nál Németh újból időt kért, de a hátrányt már nem lehetett ledolgozni, a haziak kettős emberelőnyben is csak egyszer tudtak eredményesek lenni, a Hypo végül két góllal jobbnak bizonyult.

A KEK szereplésért is küzdeni kell

A mostani vereséggel az FTC-nek szinte semmi esélye sincs, hogy bekerüljön a legjobb nyolc közé. A népligetiek jövő szombaton a macedón Kometal Szkopje otthonában lépnek pályára. A két csapat első, budapesti találkozóján 31-28-ra nyert a Németh-gárda. Mivel a csoport harmadik helye KEK-negyeddöntőt ér, ezért az FTC-nek nem szabad három gólnál nagyobb különbséggel kikapnia, máskülönben bizonyosan búcsúzik az európai porondtól.

Eredmény
Női BL, 4. forduló, D csoport:
Budapest Bank-FTC - Hypo Niederösterreich (osztrák) 34-36 (17-16)

Az állás: 1. Hypo NÖ 8 pont/4 mérkőzés, 2. Slagelse (dán) 4/3, 3. FTC 2/4, 4. Kometal Szkopje (macedón) 0/3