Talmácsi az élen Katarban

2007.03.08. 13:49
Könnyedén vezeti a mezőnyt Katarban, a Moto GP nyitó nagydíján Talmácsi Gábor: csütörtökön a szabadedzés után az első időmérőn is leggyorsabb volt, övé az ideiglenes első rajtkocka. A második kvalifikációt pénteken tartják.

Folytatta remek szereplését, és a katari gyorsasági motoros nagydíj első időmérőjén is leggyorsabb volt Talmácsi Gábor. A magyar pilóta a múlt hétvégi, itteni teszten, illetve a csütörtök reggeli szabadedzésen szintén jobb volt mindenkinél.

Délben aztán tovább javított, 2:06,577-es idővel egyelőre övé az első rajtkocka. Előnye óriási, több mint fél másodperc a második Mattia Pasini, hét tized csapattársa, a harmadik Sergio Gadea és egy másodperc a negyedik, szintén márkatárs Hector Faubel előtt.

Talmácsi az egyetlen motoros, akinek sikerült 2:07 alá mennie, teljesítménye csak egy tizedmásodperccel maradt el saját, múlt vasárnap felállított körrekordjától.

A tréninget az Apriliák uralták, az első hét helyen az olasz márka végzett.

A szombati futam rajtsorrendjéről döntő időmérőt pénteken, magyar idő szerint délelőtt tizenegy órakor rendezik.