Talmácsié az első rajthely a Katalán Nagydíjon

2007.06.09. 14:36
Talmácsi Gábor fölényesen szerezte meg az első rajtkockát a barcelonai 125 kcm-es motoros nagydíjra. Csapattársai a második és a harmadik helyen végeztek, így az Aspar Team tökéletes helyzetből kezdi a vasárnapi futamot.

Talmácsi Gábor indul az élről vasárnap a 125 kcm-es között a gyorsaságimotoros világbajnokság idei hetedik futamán, a Katalán Nagydíjon.

A viadal honlapja szerint a Bancaja Aspar csapat Apriliával versenyző magyar motorosa, aki a vb-pontversenyben a második helyen áll csapattársa, a spanyol Hector Faubel mögött, 1:50.012 perc alatt teljesítette leggyorsabb körét a 4,727 km-es pályán. Ez jobb, mint a tavalyi világbajnok Alvaro Bautista egy évvel ezelőtti időmérő nyertes fordulója.

Végig a legjobbak között motorozott, a pole pozíciót alig egy perccel a tréning vége előtt szerezte meg a kategóriában jelentősnek mondható, bő három tizedmásodperces előnnyel. Pályafutása harmadik első rajthelye az Aspar-csapatnak tökéletes napot jelent, a magyar versenyző két márkatársa indulhat a második, illetve harmadik kockáról.

A nyolcadliteresek futama vasárnap 11 órakor rajtol.