Pályacsúccsal szerezte meg az első helyet Talmácsi

2007.08.18. 23:27
Talmácsi Gábor rajtolhat az élről vasárnap a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság csehországi futamán, Brnóban.

A pénteki időmérő második helye és a szombati szabadgyakorlás megnyerése után a második időmérőn is ellenállhatatlanul versenyzett Talmácsi Gábor Brnóban. A cseh futam helyszínén több ezer magyar láőthatta, amint pályarekordot döntve az első rajtkockát szerezte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság 125 köbcentisei között a pontversenyt vezető apriliás.

Az új brnói csúcs a legkisebb kategóriában 2:06.861 mp, a riválisoknak még 2:07 alá sem sikerült menniük. A második helyet a legnagyobb vetélytárs, a szintén Apriliával versenyző Hector Faubel szerezte meg, fél másodperccel lemaradva (2:07.429), a harmadik az olasz Mattia Pasini lett.

fotó:MTI

A második időmérőn a hazai közönségkedvenc, Lukas Pesek gondoskodott a kellemetlen meglepetésről: a cseh pilóta alól a gyakorlás közepén "kiszaladt" a motor, de szerencsére nem esett baja, azonnal felpattant, és rohant a boxba egy másik gépért.

Ez az idei negyedik edzéselsősége Talmácsinak, aki a vb-összetettet hét futammal a befejezés előtt két ponttal vezeti Faubel előtt.

"Nem akartam elhinni, hogy sikerült 2:07 perc alá szorítani az időt. Azt hittem, elromlott az óra... Szinte hihetetlen, hogy 125 kcm-es motorral ilyen gyorsan lehetett menni. Jó formában érzem magam, és bízom benne, hogy vasárnap sem okozok csalódást a több tízezer magyar szurkolónak" - mondta az MTI-nek Talmácsi.

Talmácsi a legutóbbi, német futamot az élről indulva nyerte meg, az rajt-cél győzelem volt.

Gorsaságimotoros-világbajnokság, Cseh Nagydíj, Brno

125 kcm, rajtsorrend: 1. TALMÁCSI GÁBOR (Aprilia) 2:06.861 p 2. Hector Faubel (spanyol, Aprilia) 2:07.402 3. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 2:07.429 4. Kojama Tomojosi (japán, KTM) 2:08.155 1. Lukas Pesek (cseh, Derbi) 2:08.200 6. Randy Krummenacher (német, KTM) 2:08.421
A vb-pontverseny állása 10 futam után: 1. Talmácsi 156 pont, 2. Faubel 154, 3. Kojama 118
250 kcm: 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Aprilia) 2:01.368 2. Alex Debon (spanyol, Aprilia) 2:02.026 3. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 2:02.036 4. Alex de Angelis (San Marinó-i, Aprilia) 2:02.148 5. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 2:02.568 6. Takahasi Juki (japán, Honda) 2:02.690 ...24. Tóth Imre (Aprilia) 2:06.372
A rajtsorrend két időmérő edzés alapján alakult ki.
MotoGP: 1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 1:56.884 p 2. Nicky Hayden (amerikai, Honda) 1:57.164 3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 1:57.179 4. John Hopkins (amerikai, Suzuki) 1:57.567 5. Randy de Puniet (francia, Kawasaki) 1:57.599 6. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 1:57.640
A rajtsorrend egy időmérő edzés alapján alakult ki.