Talmácsi nyolcadik az Ausztrál Nagydíjon

2007.10.14. 09:49
Talmácsi Gábor csak a nyolcadik helyen végzett a gyorsaságimotoros világbajnokság Ausztrál Nagydíján. A magyar versenyző remekül rajtolt, még az élen is állt, később azonban visszacsúszott a nyolcadik helyre, így már csak egy ponttal vezet az összetettben csapattársa a spanyol Faubel előtt.

A pénteki első időmérőn elért első helye után szombaton igen rosszzul ment Talmácsi Gábor, így csak a kilencedik helyről rajtolhatott a gyorsasági motorosok világbajnokságának 125 kcm-es futamán.

Remek rajt, majd visszaesés

A magyar versenyző jól rajtolt, hiszen az első kör végére már két pozíciót is javított helyezésén. Az élen legnagyobb riválisa, csapattársa a spanyol Faubel haladt. Talmácsi azonban egyre jobban feljött kis idő elteltével már a negyedeik volt.

Talmácsi azonban nem elégedett meg ezzel, egyre jobban feljött, fokozatosan dolgozta le a hátrányát és tizenhét körrel a zárás előtt egy rövid időre az élre került. Ezt követően azonban motorja egyre jobban lassult, lecsúszott a hetedik pozícióba, míg az élen a cseh Lukas Pesek száguldott.

Már csak egy pont az előny

Féltávnál Talmácsi az ötödik helyen állt, de látszott, ezt a helyezését is nehéz lersz megtartania. Négy körrel a vége előtt hol Pesek, hol Faubel vezetett, a hajrában a cseh nagy csatában győzött, míg a spanyol még a második helyről is lecsúszott, miután honfitársa Joan Olive is megelőzte.

A magyar motoros mindent megpróbált, de ezúttal nem sikerült a bravúr és végül csak a nyolcadik helyen végzett. Talmácsi két futammal a zárás előtt - 237 ponttal - továbbra is az élen áll a vb-pontversenyben, de már csak eggyel vezet csapattársa, Faubel előtt.

Talmácsi nyilatkozata

"Kemény verseny volt, nagyon együtt volt az élboly. A rajt után igyekeztem mielőbb az elsők után menni, és lendületesen motorozni, az utolsó körökben azonban nem jött ki számomra a lépés, nem tudtam túljutni az előttem haladókon. Végül nyolcadik lettem, de olyan nyolcadik hely ez, ami már biztos ezüstérmessé tesz az idei vb-n, ami eddigi legjobb eredményem lenne. Ez most annyira nem is foglalkoztat. A célom továbbra is a világbajnokság megnyerése, és csak ez lebeg a szemem előtt. Nagyon közel vagyok hozzá, és mindent megteszek, hogy végre magyar világbajnoka legyen ennek a sportágnak."

A 250 kcm-ben a pontversenyben éllovas Jorge Lorenzo győzött és már csak öt pontra van szüksége ahhoz, hogy sorozatban másodszor is világbajnok legyen. A negyedliteresek között szereplő Tóth Imre kiesett.

A MotoGP-ben a már világbajnok ausztrál Casey Stoner magabiztosan nyert.

Eredmények: 125 kcm: 1. Lukas Pesek (cseh, Derbi) 38:03.020 p 2. Joan Olive (spanyol, Aprilia) 38:03.110 3. Hector Faubel (spanyol, Aprilia) 38:03.210 ...8. TALMÁCSI GÁBOR (Aprilia) 38:04.391

A vb-pontverseny állása (még két futam van hátra): 1. Talmácsi 237 pont, 2. Faubel 236, 3. Kojama Tomojosi (japán, KTM) 166

250 kcm: 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Aprilia) 39:25.727 p 2. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 39:45.361 3. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 39:45.451

A vb-pontversenyben: 1. Lorenzo 287 pont, 2. Dovizioso 242, 3. Alex de Angelis (San Marinó-i, Aprilia) 215, ...27. Tóth Imre (Aprilia) 2

MotoGP: 1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 41:12.244 p 2. Loris Capirossi (olasz, Ducati) 41:19.007 3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 41:22.282

A vb-pontversenyben: 1. Stoner 322 pont (már világbajnok), 2. Rossi 230, 3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 201

Következik: Maláj Nagydíj, Sepang, október 21.