Jusztina
16 °C

Marija Sarapovát nem lehet legyőzni

2008.03.20. 08:59
Háromórás csatában vágott vissza a spanyol Rafael Nadal az Australian Openen elszenvedett vereségért az Indian Wells-i tenisztornán. Az első három férfi kiemelt simán jutott a negyeddöntőbe, ahol ott van a három meglepetésember is: Haas, Fish és Wawrinka. Két orosz elődöntős a női egyesben.

Mindkét esélyes orosz simán hozta a meccsét, Kuznyecova meg sem izzadt, Sarapovának is csak az első játszmában kellett komolyabb erőfeszítéseket tennie. Sarapova a 8. meccsükön hetedik alkalommal győzte le szlovák vetélytársát, a világranglista 8. helyén álló, címvédő Hantuchovát. Az orosz még nem kapott ki 2008-ban. Kuznyecova visszavágott az Austral Openen elszenvedett vereségért a lengyel Radwanskának.

Federer és Djokovics magabiztosan jutott a negyeddöntőbe, Nadal óriási csatát vívott Tsongával. Tenisz Ali rövidítésben nyerte az elsőt, majd hasonlóképp egyenlített a spanyol. A döntő játszmában 4-2-re, majd 5-3-ra is vezetett a francia. Ha az adogatását hozza, nyeri a meccset. Innen fordított Nadal a közel három óráig tartó küzdelemben.

Marija Sharapova

Mardy Fish nagy meglepetésre verte a világranglistán nála 74 hellyel előrébb szereplő Hewittet, rajta kívül Haas és Wawrinka is továbbjutott, így három nem kiemelt versenyzője is van a legjobb nyolcnak. A negyeddöntőben Federer Haasszal, Fish Nalbandiannal találkozik, az alsó ágon Wawrinka-Djokovics, Blake-Nadal meccsekre kerül sor.

Eredmények:

Női egyes (2,1 millió dollár), Negyeddöntők: Kunyecova (2., orosz)-Radwanska (10., lengyel) 6-2, 6-4, Sarapova (4., orosz)-Hantuchova (5., szlovák) 7-6, 6-1,
Férfi egyes (3,589 millió dollár), 4. forduló (8 közé jutásért): Federer (1., svájci)-Ljubicic (23, horvát) 6-3, 6-4, Nadal (2., spanyol)-Tsonga (17, francia) 6-7, 7-6, 7-5, Djokovics (3, szerb)-Canas (argentin) 6-2, 6-3, Nalbandian (7, argentin)-Ferrero (22, spanyol) 6-2, 6-2, Blake (9., amerikai)-Gasquet (8., francia) 6-4, 6-2, Haas (német)-Murray (brit) 2-6, 7-5, 6-3, Fish (amerikai)-Hewitt (24., ausztrál) 7-5, 3-6, 7-6, Wawrinka (svájci)-Li (koreai) 6-1, 5-7, 6-4.