Vezet a címvédő a Davis Kupa negyeddöntőjében

2008.04.12. 09:38
A címvédő és házigazda amerikai válogatott az első nap után 2-0-ra vezet a franciák ellen a férfi tenisz Davis Kupa Világcsoportjának negyeddöntőjében. Szombaton kerül sor a páros mérkőzésre, majd vasárnap újabb két egyest rendeznek.

Az amerikaiak és a spanyolok is vezetnek a Davis Kupa Világcsoportjának negyeddöntőinek első napja után. Roddick és Blake, illetve Nadal és Ferrer is nyerte meccsét. Buenos Airesben és Moszkvában döntetlenre áll a párharc az első két egyes után.

A tegnapi párharcokat követően a legsimább győzelmet a svéd Söderling aratta az argentin Acasuso ellen, mindössze öt játékot veszített.

Eredmény:

Világcsoport, negyeddöntő: Winston-Salem: Egyesült Államok-Franciaország 2-0 - állás az első nap után
Andy Roddick-Michael Llodra 6:4, 7:6 (7-3), 7:6 (7-5), James Blake - Paul-Henri Mathieu 7:6 (7-5), 6:7 (3-7), 6:3, 3:6, 7:5.
Bréma: Németország-Spanyolország 0-2 - állás az első nap után
Nicolas Kiefer-Rafael Nadal 6:7 (5-7), 0:6, 3:6, Philipp Kohlschreiber-David Ferrer 7:6 (7-3), 3:6, 4:6, 2:6.
Buenos Aires: Argentína-Svédország 1-1 - állás az első nap után
David Nalbandian-Thomas Johansson 6:2, 5:7, 6:4, 6:2, Jose Acasuso-Robin Söderling 0:6, 4:6, 1:6.
Moszkva: Oroszország-Csehország 1-1 - állás az első nap után
Marat Szafin-Tomas Berdych 6:7 (5-7), 4:6, 6:3, 6:2, 6:4, Igor Andrejev-Radek Stepanek 3:6, 2:6, 4:6.
Az elődöntős összecsapásokat szeptember 19. és 21. között rendezik, míg a fináléra november 21-től 23-ig kerül sor.