Talmácsi legyőzhetetlen Misanóban

2008.08.30. 15:10 Módosítva: 2015.05.21. 04:24
Az élről rajtolhat Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i futamán. A magyar világbajnok minden szabadedzést és időmérőt megnyert a misanói pályán.

Nem lehetett megelőzni Talmácsi Gábort a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i futamának edzésein.

A két szabadedzés és az első időmérő után a második időmérőn is a világbajnoki címvédő volt a leggyorsabb a 125 köbcentisek között.

Szombat kora délután tovább tudta javítani idejét, és a legvégéig úgy tűnt, ő lesz az egyetlen, aki 1:44 másodpercnél tövidebb idő alatt teljesíteni tudja a kört. Végül 1:43,729-cel nyert, de az amerikai Bradley Smith is 1:44-en belülre került; a többiek viszont fél másodpercnél többel is lassabbak voltak a magyarnál.

Az első sorból még Pol Espargaro, illetve Scott Redding indul, a vb-összetettben élen álló Mike Di Meglio mögülük, hatodikként rajtol.

Az Apriliával versenyző magyar motoros 1:43,779 perccel a szombat délelőtti, második szabadedzésen is a leggyorsabb volt.

Talmácsi már pénteken is hengerelt: a szabadedzésen és az első időmérőn is ő volt a legjobb.

Nagyon kellett pályafutása kilencedik edzésnyerése, idén ugyanis többször motorhiba hátráltatta, és jelenleg csak negyedik a vb-pontversenyben. A futamot vasárnap délelőtt 11 órakor rendezik Misanóban.

"Ilyen még talán nem is volt eddigi pályafutásom során, hogy egy versenyen mind a négy edzést megnyerjem, ráadásul sorozatban harmadszor indulhatok az élről - mondta az MTI-nek Talmácsi Gábor. - Még jobb időt szerettem volna elérni, de a leggyorsabb körömben feltartottak. Egy kissé kisodródtam, így azután nem jött össze. Eddig nagyon elégedett vagyok. Ez remek előjel a vasárnapi versenyre."

A MotoGP-ben az ausztrál Casey Stoner szerezte meg az első rajtkockát, a hétszeres világbajnok, hazai közönség előtt szereplő Valentino Rossi lett a második és a spanyol Jorge Lorenzo a harmadik. A 250-esekénél a spanyol Hector Barbera indulhat az élről, Tóth Imre a 25. helyről startol. A szabadkártyával induló Györfi a 107 százalékos szabály alapján csak akkor versenyezhet, ha a szervezők ehhez hozzájárulnak. A magyar motoros ugyanis Barbera idejétől több mint 7 százalékkal maradt el.

Rajtsorrend, San Marinó-i nagydíj, Misano

125 kcm: 1. TALMÁCSI GÁBOR (Aprilia) 1:43.729 p 2. Bradley Smith (brit, Aprilia) 1:43.920 3. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) 1:44.334 4. Scott Redding (brit, Aprilia) 1:44.398 5. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 1:44.450 6. Mike di Meglio (francia, Derbi) 1:44.543
250 kcm: 1. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 1:38.047 p 2. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 1:38.124 3. Aleix Espargaro (spanyol, Aprilia) 1:38.813 ...25. Tóth Imre (Aprilia) 1:43.841 26. Györfi Alen (Honda) 1:46.446
MotoGP: 1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 1:33.378 p 2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 1:33.888 3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 1:33.964