Federer magabiztosan üti ki ellenfeleit

2008.09.01. 09:15
Roger Federer, Novak Djokovics és Andy Roddick is biztosította helyét a US Open nyolcaddöntőjében, Gyementyeva és Jankovics már negyeddöntős a nőknél.

A nyolcaddöntőbe jutás volt a tét a férfiaknál, és az esélyesek nagyobb részének sikerült is teljesíteni a feladatot. Roger Federer magabiztosan győzte le három szettben a cseh Radek Stepaneket, Roddick és Davigyenko is hozta a 3:0-t. Megszorongatta a horvát Cilic a szerb Djokovicsot, de legyőzni nem tudta. A döntő szettben a világ harmadik legjobbja 7-0-ra nyerte a rövidítést.

Kiesett a sérülése után visszatért francia Tsonga is. Két meglepő eredmény született: a luxemburgi Müller legyőzte a jóval esélyesebb spanyol Almagrót. Müller ugyanúgy 0:2-ről állt fel, mint az előző körben Haas ellen, a harmadik szettben 7-5-re nyerte a rövidítést, majd egy újabb rövidített szettben és egy izgalmas döntő játszmában nyert négyórás, hatalmas csatában. Váratlanul könnyedén ejtette ki az orosz Andrejev a spanyol Verdascót.

A nőknél már a negyeddöntőbe jutásért játszottak. A második kiemelt Jankovics és az ötödik Gyementyeva is esélyeshez méltón szerepelt és jutott tovább. Az osztrák Bammer viszont kiverte a francia Bartolit. Az első szett rövidítésben ért végett, a másodikban elsöprő volt a francia, nullára nyert, a döntőben azonban megint Bammer összpontosított jobban, és a legjobb nyolc közé került. Érdekesség, hogy az osztrák annak ellenére nyerte a meccset, hogy majdnem kétszer annyi ki nem kényszeríttet hibát vétett, mint Bartoli.

US Open

Férfiak. 3. forduló: Roddick (8., amerikai)-Seppi (31., olasz) 6:2, 7:5, 7:6, Nieminen (finn)-F. González (11., chilei) 5:7, 4:6, 7:6, 1:6, Robredo (15., spanyol)-Tsonga (19., francia) 7:6, 6:2, 6:3, Cilic (30., horvát)-Djokovics (3., szerb) 7:6, 5:7, 4:6, 6:7, Davigyenko (5., orosz)-Turszunov (26., orosz) 6:2, 7:6, 6:3, Almagro (18., spanyol)-Müller (luxemburgi) 7:6, 6:3, 6:7, 6:7, 5:7, Verdasco (13., spanyol)-Andrejev (23., orosz) 2:6, 4:6, 4:6, Stepanek (28., cseh)-Federer (2., svájci) 3:6, 2:6, 2:6.

Nők. Nyolcaddöntő: Gyementyeva (5., orosz)-Li Na (kínai) 6:4, 6:1, Schnyder (15., svájci)-Srebotnik (28., szlovén) 4:6, 6:3, 6:3, Bammer (29., osztrák)-Bartoli (12., francia) 7:6, 0:6, 6:4, Wozniacki (21., dán)-Jankovics (2., szerb) 6:3, 2:6, 1:6.