Federer 212 percig szenvedett, de nyert

2008.09.03. 09:36
A selejtezőből indult és már a negyeddöntőnél jár a luxemburgi Gilles Müller, aki az ötödik kiemelt Davigyenkót győzte le. Federer sorrendben 31. meccsét nyerte a US Openen. A nőknél Gyementyeva és Jankovics elődöntős.

A 25 éves schifflangei teniszező élete legnagyobb sikerét érte el azzal, hogy bejutott a US Open negyeddöntőjébe. Gilles Müller eddig kétszer játszott ATP-torna-döntőt, még 2004-ben, illetve 2005-ben, de nyerni egyszer sem tudott. A világranglistán 130. helyen álló versenyző idén főképp challengertornákon vitézkedett. A US Open történetében ő a második, aki a selejtezőből a negyeddöntőbe tudott jutni. Legjobb eredménye Grand Slam-tornán 2005-ből van, Wimledonban a 3. körig jutott.

Müller az ellen a Roger Federer ellen folytatja, aki 212 perces, óriási csatában fektette két vállra a 23. kiemelt orosz Igor Andrejevet. A svájci eggyel többször tudott brékelni, így nyerte meg a találkozót az ötödik szettben. Ha legyőzi Müllert, sorrendben 18. Grand Slam-elődöntőjét vívhatja. Federer így is rekordot döntött, egymás után 31. mérkőzését nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Andy Roddick különösebb megerőltetés nélkül verte a 2004-es olimpia párosbajnokát, a chilei Fernando Gonzálezt. Novak Djokovics is nagy csata árán tudta legyőzni a spanyol Tommy Robredót. A negyeddöntőben Nadal az amerikai Fishsel, Del Potro a brit Murrayvel találkozik. Az alsó ágon Roddick-Djokovics és Müller-Federer párharc lesz.

A nőknél ketten már bejutottak az elődöntőbe, mindketten nagyon simán. Gyementyeva és Jankovics is csak öt gémet engedélyezett ellenfelének.

A junior lányoknál Susányi Zsófia kiesett a második fordulóban, miután 6:3, 6:1-re kikapott az orosz Marta Szirotkinától. Jani Réka is bemutatkozott és az első meccsén ki is kapott a román Damaschintól 6:2, 4:6, 6:2-re. Párosban Babos Tímea a japán Aki Jamasoto oldalán túljutott az első fordulón, 6:2, 6:4-re verte a Berlinecke, Lemoine német, holland duót.

US Open

Férfiak. Nyolcaddöntő: Roddick (8., amerikai)-F. González (11., chilei) 6:2, 6:4, 6:1, Robredo (15., spanyol)-Djokovics (3., szerb) 6:4, 2:6, 3:6, 7:5, 3:6, Davigyenko (5., orosz)-Müller (luxemburgi) 4:6, 6:4, 3:6, 6:7, Andrejev (22., orosz)-Federer (2., svájci) 7:6, 6:7, 3:6, 6:3, 3:6.

Nők. Negyeddöntő: Gyementyeva (5., orosz)-Schnyder (15., svájci) 6:2, 6:3, Bammer (29., osztrák)-Jankovics (2., szerb) 1:6, 4:6.