Csabai ötödször maratoni kenuvilágbajnok

2008.09.20. 19:07
A csehországi Tynben rendezett maratoni kajak-kenu világbajnokságon két magyar arany született szombaton, Folláth Vivien kajak egyesben, Csabai Edvin kenu egyesben nyert. Csabait 2004 óta nem győzték le a vébéken.

A női kajak egyesek versenyét Folláth Vivien, a kenusok hasonló számát pedig Csabai Edvin nyerte a maratoni kajak-kenusok világbajnokságán, a csehországi Tynben.

A címvédőként indult Csabai sorozatban ötödször végzett az élen, 2004 óta nem talál legyőzőre. A viadal honlapja szerint ebben a számban még egy érem jutott a magyaroknak, Gilányi Zsolt bronzérmet nyert. Női K-1-ben a másik induló, Kollár Judit ötödik lett.

Férfi K-1-ben nem jutott érem a magyaroknak, Salga István negyedikként, Jámbor Attila pedig hatodikként ért célba.

Az ifjúságiaknál az első napon egy arany-, egy ezüst- és két bronzérmet szereztek a magyarok. A női kajakosok 21,5 km-es versenyét Groholy Orsolya nyerte Havas Eszter előtt, a férfiaknál pedig mindkét számban egy-egy harmadik és negyedik hely jutott a csapatnak: kajakban Hamar Péter állhatott a dobogóra, Noé Milán negyedikként ért célba, kenuban pedig Takács Timót szerzett bronzérmet Lantos Ádám előtt.