Eb-aranyérmes a női pingpongpáros

2008.10.12. 15:42 Módosítva: 2015.05.21. 03:42
A Bátorfi Csilla edzette kínai-bolgár párost verte a Póta-Tóth kettős a szentpétervári asztalitenisz-Eb-n.

A Tóth Krisztina, Póta Georgina duó aranyérmes lett a szentpétervári asztalitenisz Európa-bajnokság női páros versenyében, miután a vasárnapi döntőben legyőzte az olasz színekben indult Wenling Tan-Monfardini, Nikoleta Stefanova kettőst.

pota toth
Póta Georgina és Tóth Krisztina

A viadal honlapja szerint a tavalyi, belgrádi kontinensviadalon másodikként zárt, ezúttal első helyen kiemelt magyar egység hat játszmában verte a kínai, bolgár származású riválist, amelyet edzőként Bátorfi Csilla segített a háttérből.

Tóth pályafutása hetedik, Póta második felnőtt Európa-bajnoki címét ünnepelhette.

Az egyesben a délelőtti elődöntőben vereséget szenvedett Tóth három éremmel - egy-egy arannyal, ezüsttel és bronzzal - távozhat Oroszországból, miután csapatban a dobogó második fokára állhatott fel.

Női páros döntő: Tóth, Póta - Tan-Monfardini, Stefanova (olasz) 4:2 (-6, 4, 9, -11, 6, 10)