Talmácsi nyerte a Malajziai Nagydíjat

2008.10.19. 07:48 Módosítva: 2008.10.20. 21:34
A magyar motoros az utolsó előtti vb-futamon elhúzott a mezőnytől, magabiztosan győzött, és feljött a második helyre a pontversenyben. A már 2008-as világbajnok Mike Di Meglio ötödik lett.

Talmácsi Gábor győzött a 125 kcm-es kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján, Sepangban.

Az apriliás a második helyről indulva nagyon magabiztosan futott, elhúzott a mezőnytől, simán, majdnem négy másodperccel előzte meg a második Bradley Smith-t, a harmadik Simone Corsinak hét másodpercet adott.

A világbajnok 2007 után duplázott Sepangban, egy éve hasonló fölénnyel ért célba. Összesítésben ezzel följött a második helyre, hat ponttal a 3., most motorhibával kiálló Stefan Bradl elé, de vb-címét már nem védheti meg: a sorozatot két hete, Ausztráliában Mike Di Meglio eldöntötte, behozhatatlan előnyt szerzett.

talmacsi

Az új világelső a Távol-Keleten ötödik lett, Sandro Cortese mögött, Pol Espargaro előtt végzett.

"Nagyon nehéz évad van mögöttünk. Nagyon örülök, hogy a csapatom nem adta fel, habár csak a szezon vége felé állt össze a gépem, de keményen dolgoztunk a hétvégén is, és boldog vagyok, hogy sikerült ismét győznöm a kedvenc pályámon.

Fizikailag talán ez volt idén a legnehezebb versenyem, ráadásul a csuklóm miatt még mindig másfajta stílusban kellett motoroznom, de minden fájdalmat feledtet a futamgyőzelmem. Jövő héten Valenciába is azzal a nem titkolt szándékkal érkezem, hogy nyerjek és ezüstéremmel búcsúzzak a 125 köbcentis kategóriától. 2005-ben bronzérmes lettem, tavaly világbajnok, idén - ha már elúszott a címvédés - az ezüstérem a cél, mellyel teljes lehet az éremkollekcióm" - mondta Talmácsi, aki jövőre a 250-es géposztályban versenyez.

A vb egy hét múlva, a spanyolországi Valenciában ér véget.