Adorján Zoltán győzelemmel tért vissza

2008.10.25. 17:49

Elképesztő teljesítménnyel tért vissza hétéves kihagyás után a magyar salakmotorsport legendás alakja, Adorján Zoltán: a 47 esztendős motoros valamennyi futamát megnyerve, maximális 15 ponttal győzött a Macec Kupa elnevezésű nemzetközi egyéni viadalon.

A debreceni versenyen az örökös magyar bajnok mögött a horvát Kovacic végzett a második helyen 14 ponttal, míg a harmadik az ukrán Cukanov lett 12 ponttal. A másik debreceni motoros, Fekete Sándor balszerencsésen versenyzett, két futamában is láncszakadása volt, így kiállni kényszerült. Amennyiben Fekete befejezi futamait, a dobogó harmadik fokára állhatott volna. A 13-szoros egyéni magyar bajnok Adorján szerdán úgy nyilatkozott, visszatérése egyszeri alkalomra szól, nem csinál belőle rendszert. (MTI)