Visszatérés a nagy siker helyszínére

2008.08.12. 10:32
Szöulban edzőtáboroznak öttusázóink.

A magyar öttusasport egyik legeredményesebb olimpiája a szöuli volt. A férfiak egyéni küzdelmét Martinek János, a csapatversenyt a Martinek, Mizsér Attila, Fábián László összetételű magyar válogatott nyerte meg, Mizsérnek egyéniben egy 4. helyezés is összejött.

A mostani magyar válogatott – nemcsak a férfiak, a nők is –, talán kabalából is, a húsz évvel ezelőtti sikerek helyszínén készül a pekingi olimpiára. A nosztalgiázás talán érthető is: a férfiak 1988 óta nem nyertek újabb olimpiai bajnoki címet – érmet is 2000-ben legutóbb, akkor Balogh lett második –, igaz, a nők négy évvel ezelőtti versenyét Vörös Zsuzsa nyerte.

A küldöttség a hétvégén utazott el a dél-koreai fővárosba, ahol – a szövetség honlapjának tájékoztatása szerint – egy nemzetközi edzőtáborban töltenek el 10 napot. A férfiak innen 18-án, míg a nők 19-én utaznak el innen olimpia szinhelyére. Pekingben augusztus 21-én, csütörtökön rendezik a férfiak, míg 22-én, pénteken a nők versenyét.