Lőrincz kiesett, csak a vigaszágban bízhat

2008.08.13. 04:51 Módosítva: 2015.05.21. 05:10

Lőrincz Tamás kikapott a nyolcaddöntőben a kötöttfogású birkózók 66 kilós súlycsoportjában a pekingi olimpián. A magyar versenyző a tavaly vb-ezüstérmes francia Steeve Guenot-tól szenvedett vereséget a 16 között. Az első menet első egy perce eseménytelenül telt, majd parterből ugyan felállt a francia, de a magyar pontot tudott csinálni rajta, a befejező fél percet pedig kivédekezte, így 2-0-lal megnyerte az első szakaszt. A második etap is a térdelőhelyzeteknél kezdődött el igazán: előbb Lőrincz ment le, ismét eredményesen védekezett (1-0), majd Guenot felpattant a szőnyegről (1-1), és az utolsó megszerzett ponttal meg is nyerte a második szakaszt. A döntő menet első percében ismét nem történt említésre méltó esemény, a folytatásban pedig Lőrincz ment le először, de kibújt és felállt, amiért egy pontot kapott. A francia parterhelyzeténél "robbantott" a magyar, a bírók azonban nem adtak pontot az akciójáért, Guenot eredményes védekezéséért pedig egy pont járt, s ezzel a rivális a menetet és a meccset is megnyerte.