Dél-afrikai győzelem a Dakaron

2009.01.17. 19:55
Az autósoknál Giniel de Villiers, a motorosoknál a spanyol Marc Coma nyerte a terepraliversenyt. A legjobb magyar egység a 21. helyen végző Palik-Darázsi páros, akik a csütörtöki szakaszon kapott 12 órás büntetésük ellen fellebbeztek a versenybizottságánál.

Mindhárom magyar autós egység, valamint a motoros Dési János is befejezte a Dakar 2009 elnevezésű, Argentínában és Chilében zajló tereprali-viadalt.

Az autósok között az összetettben végül a Palik László, Darázsi Gábor legjobb magyarként a 21. helyen végzett, igaz, ez még nem tekinthető hivatalosnak, miután még a csütörtöki szakaszon kapott 12 órás büntetésük ellen fellebbeztek a versenybizottságánál.

Palikék mögött a Szalay Balázs, Bunkoczy László duó a 22. az összesítésben, míg Liszi László Fenesi Józseffel az 51. helyen fejezte be a versenyt.

"Nagyon a végéről, a 83. helyről indultunk, végig az előttünk lévők porában autóztunk. A pálya gyors lett volna, de nehezen lehetett előzni a szűk utak miatt. A szélcsend sem volt a segítségünkre, mert így megállt a por a pályán. Ennek ellenére legalább tíz autót sikerült megelőznünk, és nagyon örülünk, hogy sikerült befejeznünk a versenyt" - nyilatkozta honlapján Szalay Balázs.

Az autósok között a dél-afrikai Giniel de Villiers győzött, mögötte két amerikai, Mark Miller és Robby Gordon végzett dobogós helyen. De Villiers csütörtökön vette át a vezetést, amikor az addig vezető spanyol Sainz felborult és kiesett a versenyből.

A motorosoknál a spanyol Marc Coma nyert a francia Cyril Despres előtt, Dési János 61. lett.

Eredmények

14. (záró) szakasz, Cordoba-Buenos Aires, 792 km (227 km gyorsasági)
Autók: 1. Giniel de Villiers (dél-afrikai, Volkswagen) 1:35:43 ó 2. Leonyid Novickij (orosz, BMW) 2 mp hátrány 3. Krzysztof Holowczyc (lengyel, Nissan) 17 mp h. ...21. Palik László (Nissan) 18:29 p h. ...45. Liszi László (Mitsubishi) 30:42 p h. ...47. Szalay Balázs (Opel) 31:21 p h.
Összetett: 1. de Villiers 48:10:57 ó 2. Mark Miller (amerikai, Volkswagen) 8:59 perc hátrány 3. Robby Gordon (amerikai, Hummer) 1:46:15 ó h. ...21. Palik 27:22:19 ó h. 22. Szalay 29:21:27 ó h. ...51. Liszi 71:27:52 ó h.
Motorok: 1. Helder Rodrigues (portugál, KTM) 1:42:37 ó 2. Pal Anders Ullevalseter (norvég, KTM) 2:07 perc hátrány 3. Cyril Despres (francia, KTM) 2:41 p h. ...35. Dési János (KTM) 26:46 p h.
Összetett: 1. Marc Coma (spanyol, KTM) 52:14:33 ó 2. Despres 1:25:38 óra hátrány 3. David Frétigné (francia, Yamaha) 1:38:56 ó h. ...61. Dési 23:21:38 ó h.