Magyar bronzérem a légfegyveres-Eb-n

2009.02.22. 18:29 Módosítva: 2009.02.22. 20:39

Sike József bronzérmet szerzett a férfi futócéllövők 40 vegyes lövéses versenyében vasárnap a prágai légfegyveres Európa-bajnokságon. Sidi Péter ugyanakkor az olimpián is szereplő puskaszámban a nyolcadik helyen végzett. A viadal honlapja alapján Sike szétlövésben szerezte meg a harmadik helyet, a ráadásban a cseh Jonas Bedtrichnél bizonyulva jobbnak. A 2004-es kontinensbajnok, olimpiai hatodik Sidi a puskaszámban hatodikként jutott be a nyolcas fináléba, amelyben aztán két helyet visszacsúszott. A junioroknál Boros László, aki szombaton megnyerte a 30+30 lövéses futócélszámot, vasárnap bronzérmes lett a 40 vegyes lövéses versenyben.Eredmények:
férfi futócél, 40 vegyes: 1. Alekszandr Blinov (Oroszország) 385 kör 2. Makszim Sztyepanov (Oroszország) 382 3. SIKE JÓZSEF 381
férfi puska: 1. Niccolo Campriani (Olaszország) 699,6 kör (az alapversenyben 599) 2. Pierre Edmond Piasecki (Franciaország) 697,5 (595) 3. Vitalij Bubnovics (Fehéroroszország) 697,1 (595) ...8. SIDI PÉTER 695,4 (595)