Magyar arany a szombathelyi birkózó GP-n

2009.02.28. 20:56

A 84 kg-os Fodor Zoltán a döntőben is győzött, a 120 kg-os Deák Bárdos Mihály ugyanakkor kikapott, így második lett szombaton a kötöttfogású birkózók szombathelyi Golden Grand Prix versenyén.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a pekingi olimpián ezüstérmes Fodor a fináléban a grúz David Karcavával találkozott, s két menetben nyert.

A nehézsúlyú ötszörös világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok Deák Bárdos a török Riza Kayaolppal mérkőzött szombat este az Aréna Savariában. Két bronzéremnek is örülhettek a kilátogató magyar nézők a viadal első napján, ugyanis a 74 kg-os Kun Renátó a lengyel a Julian Kwit, a 84 kilós Dajka Zsolt pedig a török Ahmet Yildrin ellen tudott nyerni a harmadik helyért rendezett vigaszági fináléban.