Csalással nyert Kína a középiskolás futball vb-n

2009.04.25. 11:56

Bocsánatot kért a Középiskolai Labdarúgó Világbajnokságon első helyezett kínai középiskola vezetője, amiért engedte, hogy az intézmény lánycsapata csalással diadalmaskodjon a törökországi Antalyában rendezett Világkupán. Csang Csien-lin (Zhang Jianlin), a csungkingi Daping Középiskola igazgatója elismerte, hogy a középiskolás csapatok nemzetközi versenyében résztvevő kínai gárda 18 játékosából csak hárman voltak az iskola diákjai, a többieket a Kínai Labdarúgó Szövetségtől "bérelték".A botrányra az együttes győzelme után derült fény, amikor a kínai médiában megjelent, hogy a Törökországba küldött gárdát a női ifjúsági labdarúgó-válogatott hivatásos focistáiból állították össze.

"A csalás Csungking város és Kína jó hírnevét is megsértette" - mondta Csao Jüan-csen (Zhao Yuanzhen), a kerületi oktatási testület elöljárója, hozzátéve, hogy az iskola vezetősége a bajnokságra készülő csapat összeállításáról a helyi oktatásügyi hatóságokat sem tájékoztatta. A helyi kormányzat az iskola igazgatóját fegyelmi büntetésben részesítette. Az iskolát pedig arra utasították, hogy küldje vissza a trófeát, illetve tisztázza magát a törökországi szervezőknél. A csungkingi csapat a bajnokságon kapott gólnélküli győzelmeket aratott, a németországi középiskolások ellen játszott döntőben viszont csak két találattal, 8-6-tal nyert. Az április 5-13. között rendezett verseny 14 csapatos női mezőnyében a Magyarországot képviselő győri Bercsényi Miklós Középiskola a 9. lett.