Az éllovas Di Luca nyert a Girón

2009.05.19. 18:34 Módosítva: 2009.05.19. 18:39

Az éllovas Danilo Di Luca nyerte a Giro d,Italia országúti kerékpáros körverseny keddi, 10. szakaszát, így növelte előnyét az összetettben.

A Cuneo és Pinerolo közötti 262 km-es - rekordhosszúságú - etapon három komoly emelkedő tarkította az útvonalat, így várható volt, hogy az élmezőny tagjai támadásba lendülnek. A 2007-es győztes Di Luca sikerének köszönhetően már 1:20 perccel vezet a Vuelta a Espana kétszeres bajnoka, az orosz Gyenyisz Mencsov előtt, aki ezúttal 10 másodperc hátránnyal harmadik lett. A viadal elsőszámú esélyesének tartott Ivan Basso 29 másodperccel Di Luca után ugyanabban a csoportban ért célba, mint amelyikben hétszeres Tour de France-győztes, három és fél év után visszatért Lance Armstrong és az összetettben jelenleg harmadik ausztrál Michael Rogers tekert. A 2006-ban Giro-bajnok Basso a hetedik helyen várja a folytatást.

Eredmények, 10. szakasz, Cuneo-Pinerolo, 262 km: 1. Danilo Di Luca (olasz, LPR) 6:30:43 ó, 2. Franco Pellizotti (olasz, Liquigas) 10 mp hátrány, 3. Gyenyisz Mencsov (orosz, Rabobank) azonos idővel.

Az összetettben (rózsaszín trikó): 1. Di Luca 44:00:11 ó, 2. Mencsov 1:20 p hátrány, 3. Michael Rogers (ausztrál, Columbia) 1:33 p h. Szerdán a Torino és Arenzano közötti 214 km vár a mezőnyre. (MTI)