Lochte szenzációs időt úszott 200 vegyesen

2009.07.11. 10:57

Minden idők második legjobb idejével, 1:54.56 perccel Ryan Lochte nyerte a 200 m vegyest pénteken az Egyesült Államok országos úszóbajnokságán, Indianapolisban. Korábban csak az ezúttal ebben a számban nem indult Michael Phelps volt gyorsabb, amikor a tavalyi olimpián 1:54.23-mal csapott a célba. "Úgy érzem, legalább egy másodperccel gyorsabb is tudok lenni, Rómában, a világbajnokságon megpróbálok mindent jól összerakni" - nyilatkozott Lochte a döntő után.

Nagyon jó időt, 1:56.00-t úszott a második helyezett Eric Shanteau is. A pekingi játékokon Phelps mögött második Cseh László 1:56.52-vel tartja az Európa-csúcsot. Az 50 után 100 gyorson is Nathan Adrian győzött, mégpedig 48.00-s idővel. Michael Phelps a 100 pillangón elért világcsúcsa után nyakfájásra hivatkozva visszalépett a 100 gyorstól.
A nemzetközi B-döntőben a brazil Cesar Cielio 47.69-et úszott.