Sike 4., Gerebics döntős a sportlövő Eb-n

2009.07.15. 15:57

Sike József a negyedik helyen végzett a futócéllövők 50 méteres 30 plusz 30 lövéses versenyében az eszéki sportlövő Európa-bajnokságon, míg Gerebics Roland a harmadik helyen került be a szerda délutáni hatos döntőbe a férfi dupla traposok mezőnyében. Sike a második helyről kezdte szerda reggel a viadal második felét, s ugyan - a magyar csapat tájékoztatása szerint - a 30 gyors lövés során sem teljesített rosszul, 589 körös összteljesítményével végül egy körrel lemaradt a dobogóról. Ugyanebben a számban Tasi Tamás 584 körrel a tizedik lett.

A női puskások számára az olimpiai programban nem szereplő 60 lövéses fekvő testhelyzetű számot rendezték meg. Itt Joó Éva némileg elmaradt a várakozásoktól, s 589 körrel zárt, ami csak a 19. helyre volt elég. Dalmati Nóra (575 kör) az 54. pozícióban végzett. A junioroknál megszületett az első magyar érem, miután a fiú futócél csapat a harmadik lett a 30+30 lövéses számban. Egyéniben itt Borsos Bence a negyedik helyet szerezte meg. A lányoknál a puskások 3x20 lövéses versenye zajlott, s Karmacsi Ildikó döntőt lőhetett, végül pedig a hatodik lett. A férfi dupla traposoknál Gerebics (144 korong) remekül versenyezve, magabiztosan jutott fináléba, a jó eredményre szintén képes Bognár Richárd (138) pedig tizedik lett. A hatos döntő 16 órakor kezdődik.