A célfotó döntött női 5 km-en az ausztrál győztes javára

2009.07.21. 13:10

Rendkívül szoros befutó után, célfotó alapján az ausztrál Melissa Gorman nyerte a nyíltvízi versenyek nyitószámát, a nők keddi, 5 kilométeres viadalát a római világbajnokságon. A sorrendet a szédületesen nagy hajrát kivágó küzdőfelek, így Gorman és az oroszok kétszeres világbajnoka, Larisza Ilcsenko között csak a célba érkezésről készült videófelvétel többszöri megtekintése nyomán tudták kihirdetni. "Ő volt a példaképem, hogy  legyőztem, egyenesen elképesztő. Nem hittem volna, hogy sikerül" - mondta a hatalmas csatában megelőzött riválisáról, a 10 kilométeres távon Pekingben olimpiai bajnok Ilcsenkóról Gorman, aki az ostiai kikötő vizében rendezett verseny nagy részében vezetett. A harmadik helyet a brazil Poliana Okimoto szerezte meg. A 42 indulót számláló mezőny magyar szereplője, Balogh Vanessza a 34. helyen ért célba 59:48.5 perces idővel. A női 5 kilométert, akárcsak a szintén keddre "átírt" férfi 5 km-t, eredetileg vasárnap rendezték volna meg, de a római starthelyet tönkretevő vihar miatt a rajtot két nappal elhalasztották.