Csay aranyérmes a maratoni kajak-kenu Eb-n

2009.07.26. 13:09

Két-két arany- és ezüst-, valamint egy bronzérmet nyert a magyar kajak-kenu válogatott a lengyelországi Ostrodában zajló felnőtt és korosztályos maratoni Európa-bajnokság második, szombati versenynapján. A felnőttek közül Csay Renáta szerepelt a legjobban, ő megnyerte a nők K-1-es futamát. A győri versenyző - a hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint - két német riválissal vívott nagy csatát a 25,5 km-es táv elején, aztán az utolsó előtti körben lerázta az egyiket, majd a vége előtt nagyjából háromnegyed körrel "megszabadult" a másiktól is, így végül magabiztosan győzött.

A férfiak nem szerepeltek ennyire jól, náluk egy 12. hely jelentette a maximumot (C-1 - Devecseri Ádám), a kajakosoknál kormányproblémák miatt egyik magyar induló sem fejezte be a versenyt. Az ifjúságiaknál egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szerzett szombaton a magyar válogatott: női K-2-ben Varga Györgyi és Terék Vivien nyert, a Fónagy Júlia, Szabó Renáta duó pedig harmadikként ért célba, míg férfi K-2-ben Nagy Péter és Pálinkás Szilveszter, C-2-ben pedig Pálfi Márió és Zetkó Adrián lett második. Az Eb vasárnap zárul.