Az úszókapitány csak Cseh Lászlót sajnálja

2009.08.03. 13:04
A magyar úszók szövetségi kapitánya, Kiss László pozitívan értékelte a csapat római világbajnokságon nyújtott teljesítményét, bár azt sajnálja, hogy Cseh Lászlól lemaradt a győzelemről 400 vegyesen. Úszóink összesen 6 érmet, köztük két aranyat nyertek, 24 országos csúcsot úsztak, 7. helyen végeztek az éremtáblázaton.

A szövetségi kapitány, Kiss László nagyon elégedett Hosszú Katinka és Gyurta Dániel aranyérmeivel, viszont sajnálja, hogy Cseh László betegsége miatt 37 századdal lemaradt a győzelemről 400 vegyesen. Úgy érzi, a magyar csapat jó úton jár a jövő évi budapesti Európa-bajnokság előtt.

A magyar úszók legjobb eredményei a római vb-n

Két aranyérem: Hosszú Katinka (400 vegyes), Gyurta Dániel (200 mell)
Egy ezüstérem: Cseh László (200 vegyes)
Három bronzérem: Hosszú Katinka (200 vegyes, 200 pillangó), Cseh László (400 vegyes)
5. hely: Kis Gergő (400 vegyes)
Két 6. hely: Kis Gergő (400 gyors), 4x200 női gyorsváltó

"Nagyon nagy elismerés illeti mindkettőjüket, ráadásul Katinka még két bronzot is hozzátett a gyűjteményhez. Az is a mérleg pozitív oldalához tartozik, hogy a két korosztályos rekord mellett 24 felnőtt magyar csúcs született az olasz fővárosban, előkelő helyeken végeztünk az érem- és a ponttáblázaton is. Az összkép egyre szebb: alakul a magyar csapat a jövő augusztusi, hazai Európa-bajnokságra.

Női gyorsváltóink már itt remekeltek, a férfiak 4x200 méteres stafétája alig maradt le a fináléról, ott volt viszont egyre-másra a legjobb nyolc között Verrasztó Evelyn, aki - s erre korábban egyetlen magyar sprinter sem volt képes - a klasszikus távon, 100 m gyorson is tagja tudott lenni a vb-finálé mezőnyének.

De dicsérnem kell Kis Gergőt döntőbeli 5. és 6. helyéért, Mutina Ágit hasonló helyezéseiért és országos csúcsaiért, a sort még folytathatnám. Szóval a csapat együtt van, a magyar edzői gárda munkája magasra értékelendő, miközben az Amerikában tanuló Hosszú esetében a kinti edzőjével való kölcsönösen hasznos együttműködést emelném ki." - mondta Kiss.

A magyarok utoljára a szintén Rómában rendezett, 1994-es világbajnokságon nyertek két aranyérmet. Akkor Rózsa Norbert győzött 100 és 200 méter mellen.