Pechstein edzhet eltiltása alatt

A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) pénteken engedélyezte Claudia Pechstein számára, hogy a doppingolás miatt kiszabott eltiltása alatt tréningezhessen. Az olimpiai és világbajnok német gyorskorcsolyázó szeretne részt venni a jövő évi, vancouveri téli olimpián, ezért kérelmezte, hogy amíg fellebbezését tárgyalják, engedélyezzék számára, hogy edzhessen. Erre azért volt szükség, mert a Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség (ISU) és a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) szabályzata kimondja, hogy a versenyzéstől doppingvétség miatt eltiltott sportolók nem vehetnek részt hivatalos edzéseken.

A 37 éves versenyző eljárási szabálytalanságra hivatkozva védekezik a kétéves eltiltás ellen, melyet az ISU rótt ki rá annak nyomán, hogy vörösvértest-állománya kiugróan magas értéket mutatott több korábbi tesztelés alkalmával. A sportoló azzal érvelt, hogy a levett minták különböző eredményeket mutattak, amikor különböző laboratóriumokban elemezték azokat, ráadásul az egyik minta két különböző kódot kapott, ezért úgy gondolják, hogy az ISU hanyagul, és helytelenül végezte az eljárást. Németország egyik legeredményesebb sportolójának kérésére augusztustól hat héten keresztül többször ellenőrzik vérének összetételét, hogy kiderüljön, valóban doppingvétséget követett-e el. (MTI)

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25

  • Gazdaság
Háborognak a nyugdíjasok a késői és kevés a visszamenőleges emelés miatt

Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.

szeptember 12., 17:25