Kajak-kenu: a németek legyőzték Magyarországot

2009.09.12. 18:59

A házigazda német csapat 4-2-re legyőzte szombaton a magyarokat a Kanalsprint elnevezésű kajak-kenu viadalon. A Potsdam belvárosában kialakított pályán a két sportági nagyhatalom versenyzői ezzel az összecsapással emlékeztek meg a 20 évvel ezelőtti határnyitásról. A hazai szövetség beszámolója szerint a táv 200 méter volt, a futamokat egy 12 méter széles csatornában rendezték meg, így az egy-egy elleni versenyeket a nézők is testközelben élhették meg.

"Lenyűgözött a verseny, bár Natasa esküvője miatt mondhatjuk azt is, hogy Szabó Gabival csak villámlátogatásra érkeztünk. Éppen ezért nem is voltunk annyira felkészültek, de örülök, hogy részt vehettem ezen a fontos eseményen" - mondta a kétszeres olimpiai bajnok Kovács Katalin, aki a szövetség szponzorainak köszönhetően különgéppel érkezett Potsdamba, és a verseny után fél órával már indult is vissza Szegedre, hogy részt vehessen olimpiai bajnok társa, Janics Natasa lakodalmán.