Három kajakos, az egyformán olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Kozák Danuta és Szabó Gabriella, valamint a vb- és Eb-győztes Benedek Dalma örökítette meg kézlenyomatát és aláírását pénteken a Hemingway Alapítvány által létrehozott Magyar Sportcsillagok Fala számára. A Bozsik Stadionban rendezett eseményen Kadler Gusztáv, a Magyar Kajak-kenu Szövetség alelnöke az ünnepelteket méltatva azt mondta: könnyű helyzetben van, hiszen olyan három világklasszis versenyzőről kell beszélnie, akik nemcsak sportolóként, hanem emberként is nagyon kedvesek a számára. Az MTI érdeklődésére Kozák és Szabó elárulta, hétfőn kezdik a felkészülést a következő idényre. A 22 éves Kozák és a nála egy esztendővel idősebb Szabó tagja volt a tavalyi, pekingi ötkarikás játékokon második helyezett négyesnek, emellett előbbi kétszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok, utóbbi pedig egyszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok. A 27 éves Benedek eddig a vb-ken ötször, az Eb-ken pedig hétszer állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A 15 éve alapított Magyar Sportcsillagok Falán - amely a Testnevelési Egyetem aulájában látható - ezzel 155-re nőtt a tenyerelők száma.
Három új világbajnok a Sportcsillagok Falán
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Belföld
2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.
szeptember 11., 15:25
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58