-6 °C
-3 °C

Simán nyert a bajnok a férfi röplabda Extraligában

2010.01.08. 10:14

Kaposvár–Veszprém mérkőzéssel megkezdődött a férfi Extraliga középszakasza. A bajnoki címvédő somogyiak hazai pályán a várakozásnak megfelelően simán győztek.

Munkahelyi elfoglaltság miatt Seck György nem tudott a veszprémiekkel utazni, Czintula Mihály pedig bokasérülés miatt volt kénytelen kihagyni a volt csapata elleni meccset.

A bajnokcsapat magabiztosan nyerte a mérkőzést. A Veszprém nem a teljes kezdőjével léphetett pályára, de többször igen jó teljesítményt nyújtott, és végig tartotta lelkesedését a sokkal jobb és erősebb somogyiak ellen.

Extraliga, férfiak, középszakasz, 1. forduló: Diamant-Kaposvár–Company Nyelviskola-Veszprémi RC 3:0 (12, 16, 13)

Rövid pihenő után folytatódik a küzdelem a női röplabda NB I-ben. Az alapszakasz véget ért, a Nyíregyházi Főiskola SE a harmadik helyen zárta ezt az etapot. A szabolcsi együttes a nyitányon ugyan kikapott a vendég Egertől, ezután azonban hazai pályán mindössze egy szettet vesztett. Idegenben már nem volt ilyen fényes a mérleg, ám négy meccset így is sikerült nyerni.

Ami a folytatás illeti, kezdődik a középszakasz. A négy csapat (Eger, Veszprém, Kaposvár, Nyíregyháza) hat-hat mérkőzést játszik, az etap győztese automatikusan feljut az Extraligába, a második pedig osztályozót játszik majd az Extraliga hetedik helyezettjével.